“Рециклатор” - нов живот за старите вещи 10.05 | 17:11
Творчески метаморфози ще превърнат парка “Заимов” в едно по-приятно място
![“Рециклатор” - нов живот за старите вещи](http://inews.bg/pictures/480979_1004.jpg)
Фестивалът "София диша 2012” се задава. Първото събитие от него ще се състои на 26 май в парка "Заимов” и носи името "Рециклатор”, съобщават организаторите.
Идеята на събитието е посетителите да станат свидетели на интересни метаморфози - преобразяване на стари мебели, вещи и дрехи в нови предмети с различно от познатото им предназначение. След като това бъде изпълнено, предметите ще бъдат разпродадени.
Всеки желаещ да се включи в инициативата трябва да занесе стари вещи, а художниците и дизайнерите на "София диша” ще се погрижат да им вдъхнат нов живот.
"Рециклатор” не само ще остави творчески отпечатък върху скучните неща, но и ще превърне майската събота в една идея по-интересен ден за всички ни. Тези, които не са готови да се сбогуват с вещите си, могат да посетят събитието и да си купят нещо "ново”.
Събитието е част от Културния календар на Столична община и се организира в подкрепа на кандидатурата на София за "Европейска столица на културата 2019".
Инициативата ще се проведе между 16 и 20 ч. Всички желаещи, трябва да потвърдят участието си на имейл: sofia.disha@gmail.com .
Водещи
-
Биляна Дудова ще се изправи срещу рускинята Амина Танделова в битка за сребърния медал
Българската националка и състезателка на СКБ „Юнак – Локомотив“ – Русе записа две победи от...
07.02 | 17:40
-
„БСП – Обединена левица“ подкрепя бойкота на супермаркетите
На 13 февруари в магазините не трябва да има купувачи, за да покажем, че няма да търпим повече...
07.02 | 17:20
-
Кабинетът "Желязков" замрази военното споразумение с Украйна
Това стана ясно по време на блицконтрола в Народното събрание днес
07.02 | 16:45
Най-четени
-
Росен Желязков: Важно е да увеличим приходите и да осветлим сивата икономика
Данните за последното тримесечие ще определят бюджетната рамка
07.02 | 12:45
-
МВР започва масирани проверки по пътищата
Министерството на вътрешните работи започва масирани полицейски операции по цялата...
07.02 | 10:30
-
Проф. Ангелов за вейповете: Битката ще е голяма, но няма да отстъпим и крачка назад
По думите му контролът ще се осъществява от подчинените на МВР органи.
07.02 | 12:30