2 български филма ще ни представят на онлайн фестивала за европейско кино "Streams" 15.11 | 16:13
Избраните са "Love.net" и "Подслон"
България се представя с филмите "Love.net" на Илиян Джевелеков и "Подслон" на Драгомир Шолев при първото си участие в онлайн фестивала за европейско кино "Streams" - от днес до 15 декември, съобщават от българския сайт netcinema.bg.
Фестивалът "Streams" е инициатива на организацията EuroVOD, в която членуват онлайн VOD платформи от 11 европейски държави.
Българският сайт netcinema.bg се присъедини към нея през април тази година и за първи път е част от фестивала.
Интернет разпространението набира все по-голяма скорост по света и в Европа и онлайн фестивалите са новият начин, по който зрителите получават достъп до независими филми, отбелязват от екипа.
Всяка страна участва в "Streams" с два филма от последните няколко години, които все още не са били разпространявани търговски в другите държави.
От днес до 15 декември филмите могат да се гледат на всички платформи. Фестивалът включва заглавия от Франция, Германия, Испания, Великобритания, Ирландия, Белгия, Австрия, Швейцария и Исландия.
Без специално да е търсен този ефект, филмите в програмата са с разнообразна тематика и от различни жанрове - драми, комедии, документални и дори експериментални филми.
Тази година за първи път фестивалът ще има жури, съставено от блогъри и критици от всяка държава. Българският член на журито е Димитър Дринов, основател на сайта operationkino.net.
Водещи
-
Мечът на хан Аспарух ще сече лошото в Годината на Змията
Новият астро-период е възлов за България, зеленото привлича късмета
02.02 | 17:40
-
Извънредни мерки на Санторини заради сеизмична активност
Сеизмолозите не изключват силно земетресение след 25 труса за 6 часа
02.02 | 17:00
Най-четени
-
Борисов: Назначенията на новото правителство да започнат след приемането на Бюджет 2025
„Става въпрос за заместник-министрите и областните управители", поясни той
02.02 | 10:00
-
Бащата на убитите деца във Вакарел ги е открил в леглата им с прорезни рани
Били са в таванско помещение, вероятно са спели
02.02 | 11:00
-
Колко ни струва боледуването на децата от грип?
Родителите мислят различни варианти, когато не могат да си вземат болничен и няма баби, на...
02.02 | 18:00
-
Петков за Борисов: Надявам се да не е решил със задна дата да манипулира цифрите на Бюджет 2024
По-рано лидерът на ГЕРБ призова назначенията на новото правителство да започнат след...
02.02 | 10:20