Джъстин Бийбър - звездата на Американските музикални награди 22.11 | 11:14
В отделни категории той изпревари конкуренти като Еминем, Ъшър, Кейти Пери и Лейди Гага

Младият канадски изпълнител Джъстин Бийбър доминира на 38-ата церемония по връчването на Американските музикални награди.
Джъстин спечели отличията и в четирите категории, в които беше номиниран, в това число и голямата награда за изпълнител на годината, предадоха световните информационни агенции.
16-годишният Бийбър стана най-младият изпълнител, получавал трофея. В отделните категории той изпревари конкуренти от ранга на Еминем, Ъшър, Кейти Пери и Лейди Гага.
Носителите на Американските музикални награди се определят чрез гласуване от публиката. Смята се, че принос за триумфа на Джъстин Бийбър имат милионите му почитателки, които са гласували за него в интернет.
Освен приза за изпълнител на годината, Бийбър грабна отличията в категориите за най-добър поп/рок албум, за предпочитан поп/рок изпълнител и за пробив.
"Не мога да спра да се усмихвам, просто е невероятно. Трудно ми е да повярвам, че това е възможно, защото изпълнявам песни на Еминем от 3-годишен, а Ъшър е моят ментор", сподели Джъстин Бийбър, след като победи Еминем и Ъшър в категорията за предпочитан поп/рок изпълнител. Младият канадец неколкократно благодари на феновете си, излизайки да получи поредната си награда.
Еминем и кънтри триото "Лейди Антебелъм", които бяха с най-много номинации - по пет, спечелиха съответно две и едно отличия. Белият рапър получи двете си награди в категориите за рап/хип-хоп, като в останалите три категории загуби от Бийбър.
"Лейди Антебелъм" бяха обявени за най-добра кънтри група.
Еминем, както и екстравагантната певица Лейди Гага не присъстваха на церемонията.
Ритъм енд блус певецът Ъшър, който преди 18 месеца помогна Джъстин Бийбър да бъде открит за музикалния шоубизнес и подписа с него договор за запис, спечели две награди. Двамата с Бийбър се прегърнаха на сцената, след като младият канадец получи топ отличието за изпълнител на годината.
"Не плача често, но този път не се сдържах от радост", сподели Ъшър.
Тейлър Суифт, която през 2009 г. спечели голямата наградата, си тръгна от тазгодишното шоу с приза за най-добра кънтри изпълнителка.
Водещи
-
Антон Кутев: Киселова си позволи да изземе правомощията на Конституционния съд
Президентът се опасява как ще се отрази въвеждането на еврото на българските граждани, т.е....
18.05 | 18:00
-
Преди срещата му с Путин: Лидерите на Германия, Франция, Великобритания и Полша планират да говорят с Тръмп
Мерц, Стармър, Макрон и Туск искат да обсъдят с американския държавен глава войната в Украйна
18.05 | 16:40
-
До 2026 г. Сатурн, Марс и Юпитер в Овен пренаписват съдбата на тези зодии
Сред тях ли сте?
18.05 | 17:19
-
Стойнев: Тази криза в градския транспорт на София можеше да не се случва
Председателят на ПГ на "БСП – Обединена левица" призова на 21-ви и 23-ти май, когато ще се...
18.05 | 17:00
Най-четени
-
Австрия е победителят на Евровизия тази година
Оперният певец JJ с емоционалната песен Wasted Love очарова милиони по света
18.05 | 10:20
-
Кораб на мексиканските ВМС се блъсна в Бруклинския моста
Двама са загинали, а пострадалите са 17
18.05 | 10:00