Дуетът „Иво и Дебора“ представя две нови песни 21.03 | 18:24
Почитателите им ще могат да си поговорят с тях и за българската поп музика

Две нови песни ще представи пред публика дуетът "Иво и Дебора", които са заедно от 1996 г.
Съучениците от музикалното училище в Плевен решават да създават авторски песни по стихове на български поети и вече повече от 15 години те отстояват творчеството си.
На 3 април в клуб Banana Republic ще представят двете си нови песни – по стихове на Недялко Йорданов и на Иво Николчев - "Песен за надеждата” и "Има място за теб тук”, съобщават организаторите. Музиката и на двете парчета е на Иво Николчев.
Дуетът ще изпълни и други свои песни от първия си албум "До любов се достига с Любов”, който съдържа девет авторски композиции. Предстои издаване и на втори продукт – DVD от концерт, записан пред публика.
В паузите между песните музикантите и Рени Бакърджиева - продуцент и художник, ще отговорят на въпроси на присъстващите, като ще има възможност за дебати по наболели теми като: мястото на българската поп музика в българските медии, кой и как създава българска музика, къде звучи българската поп музика, пътят на една песен - от лабораторията към медията - до слушателя и доколко са защитени изпълнителските и авторските права на българския музикант.
От години дуетът добавя към музикално си присъствие и картините, рисувани по техни песни на художничката и Рени Бакърджиева, а по-късно и на Мариян Томов - живопис. Така, чрез синтеза между музика, поезия и рисуване публиката получава песента не само слухово, но и зрително.
Самостоятелни концерти на Иво и Дебора са винаги и музикални изложби. През годините дуетът е имал редица самостоятелни концерти във Военния клуб в София, в зала "България”, а авторският им музикален спектакъл "До любов се достига с Любов” е представен в повечето градове на България.
Водещи
-
Почитатели на мистиката и изкуството се събират в с.Татул
Фестивалът "Нощта на Орфей" се провежда за 17-и път край Момчилград
21.06 | 17:20
-
От президента имат основание да се страхуват омръзналите политически лица и мутрите
Румен Редев не може да бъде лесно контролиран или дискредитиран, подчерта Соня Момчилова
21.06 | 17:00
-
Нови задръствания по пътя към морето
Ремонти блокират части от магистрала „Тракия“ край Пловдив, движението към Бургас е затруднено
21.06 | 16:40
-
Брадърът Здравко Василев не иска в риалитито вече
Аз съм изпята песен, отсече първият победител в риалити шоуто
21.06 | 16:20
Най-четени
-
Леко разхлаждане, а на места и кратъки дъждове
Максималните температури ще бъдат между 23° и 28°, за София - около 24°
21.06 | 09:15
-
Захариева: Надявам се да не сме на прага на Трета световна война, но рискът е голям
Тя заяви, че Европа отдавна е трябвало да увеличи военните си способности
21.06 | 12:00