За корсетите с любов... 08.03 | 17:50
Една чаровна млада дама, която живее и изработва корсети в Париж

Може да сте се натъквали на Пламена Каралийска, а може и да не сте. Сигурно е обаче, че запознаете ли се с нея, няма да останете безразлични.
Тук, в България, тя се подвизава предимно из прекрасните модни каталози на бутика Vintage Sofia: пряко – като един от моделите и косвено – чрез разкошните воалетки и аксесоари, които изработва за тях.
Пламена обаче живее в Париж и основното ѝ професионално занимание е изработката на корсети и кринолини, които служат като реквизит на някои от най-грандиозните парижки постановки, на множество филми и като части от тоалетите висша мода на прословутите френски и английски модни къщи.
"Заминах за Париж, водена от желанието си да работя в киното, изключително мечтателско и нерационално решение - типично за мен. Тъй като съм завършила сценография в НБУ и искам да се занимавам с костюми, реших да потърся своето място за развитие тук.
И неочаквано, но не и случайно, срещнах моята преподавателка Беатрис Моро, която ме завладя с неописуемата си харизма, почти балканска душа и невероятния си френски финес," разказа за началото на своето приключение Пламена.
"Направата на истински корсет изисква огромно търпение, внимание към детайла, усет за материи и най-вече, много вкус. Времето на изработка зависи много от естеството на корсета: най-трудни са тези от 18-ти век - за един такъв са нужни около 3 седмици нон-стоп работа, а може и повече... Но, най-често търсеният модел е от 19-ти век и изисква между 10 дена и 2 седмици постоянна работа, която е предимно на ръка," обяснява още тя.
Какви са тайните на този приказен занаят и как продължава вълшебната история на Пламена Каралийска, може да научите от Jenite.bg.
Водещи
-
Разработиха антибиотик, който може да действа само върху определена зона
Лекарството се активира под въздействие на светлина
18.06 | 16:15
-
Какво се случва? В Бъкингам репетират погребението на Чарлз
Всички събития след смъртта му са внимателно планирани и подготвени за операция „Менай Бридж“
18.06 | 15:50
-
Натали Трифонова: Бременността е специално изживяване (СНИМКИ)
Барбито на телевизията е на почива в Гърция
18.06 | 15:40
Най-четени
-
София: При санитарен минимум 80 спешни екипа, ние имаме 10-12
„На дневното дежурство в този ден са били 10 линейки и на нощното са били 10 линейки“, каза...
18.06 | 10:18
-
Радев: България може да е регионален фактор със стратегии
Просперитетът на всяка държава зависи от функционирането на приобщаващи политически и...
18.06 | 11:45
-
Радев отвърна на Борисов: Твърдението му е цинично и невярно
Според Борисов заради президента българите, евакуирани от Израел, са върнати у нас с...
18.06 | 13:40
-
Самолетът с българските граждани, евакуирани от Израел, успешно кацна на летище "Васил Левски"
Операцията по евакуация
18.06 | 08:30