Кубински ритми и танци в НДК с Buena Vista Social Club (ВИДЕО) 01.07 | 13:27
Легендарната група изнесе прощален концерт на софийската сцена

Музикална формация Buena Vista Social Club избра България да бъде част от прощалното им турне. Групата излезе на сцената на зала 1 на НДК в София на 30 юни и с горещи ритми успя да пренесе публиката в Куба. Легендарните музиканти стъпиха за последно на софийската сцена в оригинален състав и дариха на публиката незабравими мигове.
Зала 1 на НДК беше препълнена с хора, които бяха дошли да се насладят за последно на легендарните музиканти. Елиадес Очоа, Журайро Мирабал, Барбарито Торес и Хесус Рамос от оригиналния състав на Buena Vista и останалите виртуозни музиканти успяха да накарат публиката да ги слуша в захлас. И макар в началото всички зрители да се наслаждаваха на музиката, поклащайки се леко по местата си, нямаше как ритъмът да не ги завладее и да станат на крака.
На видеостена по време на изпълненията вървяха кадри на музикантите от формацията, които вече не са между живите. По този начин групата отдаде почит на талантливи имена като незабравимия вокалист Ибрахим Ферер и пианиста Рубен Гонсалес.
Появата на Омара Портуондо направи истински фурор в залата. Макар на 83 години, тя зареди всички присъстващи с енергията си и успя да задържи зрителите на крака през цялото време. Двучасово шоу и много танци подариха Buena Vista на присъстващите в зала 1 на НДК с прочутите си песни, сред които "Candela", "Mandinga", "El Cuarto de Tula", "Quizas", "Quizas" и известната "Chan Chan".
Изненадващ гост се появи на сцената за последното изпълнение на групата. Към тях се присъедини и Йорданка Христова, известна с любовта си към кубинските ритми. След края на концерта бурните аплодисменти и стоящите на крака зрители накараха групата да се върне на бис за още няколко изпълнения. След 16 вълнуващи години и стотици концерти в цял свят, посланиците на кубинската музика се разделиха със своята публика, като я заредиха с положителна енергия и добро настроение. Омара зарадва българските си почитатели, като се сбогува с българското "довиждане".
Още снимки от концерта на Buena Vista Social Club в галерията ни.
Водещи
-
Димо Алексиев влиза в затвора за година и половина, реши съдът на първа инстанция
Ще си вземе шофьорската книжка малко след излизане от пандиза
30.07 | 21:00
-
Тол камерите заснеха кола със средна скорост 202 км/ч на АМ „Тракия”
Друга летя със 181 км/ч по „Европа”
30.07 | 20:13
Най-четени
-
Десислава Иванчева и нейната заместничка Биляна Петрова дадоха първо интервю след освобождаването си от затвора
Заплахи и притискания
30.07 | 10:59
-
Възпяха Десислава Иванчева в стихове
Тя е героиня във вдъхновената от Радой Ралин и Алеко книга "През Банкя до Харвард и назад" на...
30.07 | 15:00
-
Тази седмица влизат в сила ключови промени за движението по пътищата и за наказателната отговорност на шофьорите
Критики към новите мерки
30.07 | 09:59
-
Борисов: Имаше 4 години да се закупи някаква техника, ако е имало воля
Не е имало воля. Това заяви пред журналисти в парламента лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.
30.07 | 11:15