Ликът на новия принц ще озари света днес 23.07 | 10:00
Човечеството очаква да зърне за първи път кралското бебе на Кейт и Уилям

Светът очаква да зърне за първи път новия британски принц днес - телевизионните екипи са в готовност да снимат принц Уилям и съпругата му Кейт, когато излизат от лондонскатаболница със сина си, предаде Reuters.
Трийсет и една годишната Кейт роди първото дете на двойката вчера следобед, слагайки край на многоседмичното трескаво очакване и изненадвайки наблюдателите, повечето от които предсказваха момиче.
Популярната двойка заобиколи традицията, като обяви раждането с прессъобщение, но се очаква да спази протокола, като позволи на публиката да види за първи път новороденото кралско бебе на стълбите пред болницата "Сейнт Мери".
Вероятно ще зърнем само връхчето на главата на бебето, но те ще спазят традицията, каза Джо Литъл от списание "Маджести". След това няма да ги виждаме известно време.
Раждането на дете е много личен момент, така че следващият път, когато ще видим бебето, ще бъде официалната снимка, а дотогава може да минат седмици, добави той.
Представител на Кенсингтънския дворец огласи появата на момченцето около 20,30 ч. вечерта (19,30 ч. по Гринуич), четири часа след раждането му, което беше следено внимателно от световните медии и британската преса, писа БТА.
Таблоидът "Сън" (The Sun) временно се преименува на The Son (син) в чест на бебето, а вестникът с ляв уклон "Гардиън" осигури за читателите на сайта си "републикански" бутон, за да могат да филтрират потопа от кралски новини, ако желаят, предаде Reuters.
Водещи
-
Реакции на световни лидери за срещата Тръмп-Путин
16.08 | 18:00
-
Борят се за живота на млад мъж, прегазен е умишлено от свой съсед в Сливен
Извършителят е задържан
16.08 | 17:20
-
Голям пожар в Българово, градът е в капан на огнения ад
На място са кметът Димитър Николов и областният управител, които координират дейността на...
16.08 | 16:40
Най-четени
-
"Киев индипендънт": Срещата в Аляска беше срамна и безполезна
Все още няма официална реакция от Киев след срещата между американския президент Доналд Тръмп...
16.08 | 10:00
-
Автомобилен експерт за шофьора, забил се в автобус: Това е опит за убийство!
Остават много въпроси
16.08 | 10:20
-
Таткото на Сияна: Инцидентът с автобуса не се различава от този, в който загина детето ми
„Да управляваш автомобил в населено място с такава скорост е същото като да управляваш камион...
16.08 | 11:00
-
Гаджето на Глория - част от ОПГ за международен трафик на наркотици
Добромир Добрев бе арестуван след акция на ДАНС И ГДБОП в София на 13 август, а в автомобила...
16.08 | 10:40