Парижката модна къща "Balmain” с нов главен дизайнер 26.04 | 16:15
Виртуално неизвестният Оливие Ростинг ще наследи Кристоф Декарнен
Виртуално неизвестният Оливие Ростинг ще наследи Кристоф Декарнен като главен дизайнер на парижката модна къща "Balmain”, предаде WWD.
Според модния електронен журнал, Ростинг е работел в модната компания под ръководството на Декарнен през последните три години. Преди да постъпи на работа под крилото на досегашния главен дизайнер, Ростинг работи за "Roberto Cavalli” в продължение на 6 години, което доказва дългогодишният му опит в модните среди.
През март по време на Седмицата на модата в Париж при представянето на есенно-зимната колекция на френската марка публиката беше изненадана от отсъствието на главния дизайнер. Спекулациите и клюките приключиха на 6 април, когато в официално изявление "Balmain” обявиха, че се разделят с Декарнин.
Разбра се, че дизайнерът е постъпил в психиатрична клиника през януари, което предизвика предположения в модните среди за злоупотреба с наркотици. От WWD се свързват с близък на дизайнера и той твърди, че слуховете за Декарнен са преувеличени и неврни.
"В действителност търканията между президента на "Balmain” Ален Ивлен и Декарнен бяха достигнали връхната си точка, тъй като двамата мъже имаха различна гледна точка за стратегията за развитие и бъдеще на компанията.", допълва източникът.
Декарнен се присъедини към "Balmain” през 2005 г. и изкова емблематичния за марката рокендрол стил с подчертани рамене и изключително вталени дънки, които след няколко години доведоха до определянето на нова вълна в модата – Балмания.
Водещи
-
Кольо Колев: Отиваме към нови предсрочни избори
Възможен е политически проект на Румен Радев, смята социологът
10.01 | 18:00
-
Полицията в Гърция издирва българка, изченала предимесец
Тя е майка на три деца, сигналът - подаден от съседите
10.01 | 17:40
-
Иво Сиромахов: Партиите са секти, в които има един вожд
Всички други са безгласни букви, допълва писателят
10.01 | 17:20
-
Хекимян: Терзиев не е бизнесмен, не управлява собствените си пари, а тези на софиянци
Той попита защо, ако софийският градоначалник твърди, че има мафия, е решил да се договаря...
10.01 | 17:00
Най-четени
-
Тръмп: Ще завладеем Гренландия - по лесния или по трудния начин
Според американския президент САЩ трябва да притежават острова, за да възпират Русия и Китай
10.01 | 10:20
-
Приходите от е-винетки през 2025 г. са над 320 млн. лева
Продадени СА над 6,9 млн. броя
10.01 | 11:20
-
ПП-ДБ ще върне мандата веднага след връчването му
Това обяви в Стара Загора съпредседателят на "Да, България" Ивайло Мирчев
10.01 | 13:00
-
Дипломат: В следващите месеци ще бъдем свидетели на най-неочаквани неща в световен план
Нямаме понятие новият международен ред какъв би трябвало да бъде или какъв ще бъде, каза...
10.01 | 10:00