Силви Вартан: България всеки ден е в моя живот 06.04 | 16:58
Именно тук разбрала, че иска да стане артист

Не е тайна, че невероятната Силви Вартан, покорила с таланта си целия свят, изпитва особен сантимент към България. И няма как да е иначе, като се има предвид, че свързва страната ни с прекрасни детски спомени, с родителите си и страхотните пейзажи.
"България присъства всеки ден в моя живот, защото е свързана със скъпите ми спомени за родителите ми, детството ми, пейзажите... Сякаш е било в друго време. Със сигурност е било в друг век, но ми се струва толкова спокойно. За мен това бяха щастливи дни. Макар в един момент нещата да станаха много трудни за родителите и семейството ми, аз като дете съм запазила само любовта и времето, което беше като застинало. Струваше ми се, че това е вечността", разказа певицата пред Георги Тошев по bTV.
Именно в България за първи път ѝ миналo през ума, че иска да бъде артист. Преди много години имала шанса да участва във филма "Под игото" в Копривщица. Ролята ѝ била изключително малка – била част от един ученически клас, и се появява за съвсем кратко. Това обаче било достатъчно, за да попадне в плен на изкуството.
"Много ясно си спомням снимките за филма, защото останах три седмици. Не можете да ме видите много във филма, появявам се само за няколко секунди. Бях част от цял клас ученици, но прекарах много време на снимачната площадка и беше невероятно, бяха като хипнотизирана. В този ден разбрах, че искам да бъда артист", допълва тя.
Когато Силви и семейството ѝ се завръщат в България след падането на Берлинската стена, откриват нещо страшно – празни магазини, огромни опашки за гориво и храна и тотален хаос в болниците и сиропиталищата. Затова решили да направят нещо и създали асоциация, с която да помагат на деца и нуждаещи се.
Водещи
-
Президентът: Държавата е безпомощна срещу покачването на цените
"Дори "Политико" днес описва механизмите, с които кабинетът понижава изкуствено инфлацията,...
20.06 | 20:16
-
На осмия ден от войната Иран изстреля нова серия ракети срещу Израел
„Виждате кадри от небето над окупираните територии при пристигането на иранските ракети“, каза...
20.06 | 17:59
-
От днес се възобновява движението в локалното платно на бул. „Цариградско шосе“ при Окръжна болница в София 2
По думите на Найденов, ремонтните дейности са извършени за под два месеца.
20.06 | 17:20
-
България е на второ място в ЕС по качество на водите за къпане за сезон 2024 г.,
Според доклада 97,9% от изследваните водоеми в страната са с "отлично" качество – резултат,...
20.06 | 16:59
Най-четени
-
Левон Хампарцумян: Предлагам като свърши тази история с еврото, данъчните да започнат да си гледат работата
Пазарът се саморегулира
20.06 | 11:30
-
Даниел Митов обяви какъв е планът на МВР за въвеждането на еврото у нас по време на Национална дискусия
Той включва съвкупност от дейности за защита на финансовата система и обществото в периода на...
20.06 | 10:45
-
Само за периода 29 май до 01 юни 2025 г. КЗП е извършила над 500 броя инспекции на територията на страната в различни обекти
Министър Дилов: Осъществяваме превантивен контрол на търговски обекти по отношение...
20.06 | 15:15
-
НАП съобщиха, че само за периода между 3-17 юни някои стоки, например млечните продукти, са поскъпнали с между 5 и 25%. 2
Цената в магазина зависи и от качество и други фактори.
20.06 | 11:00