Стоичков вкара гол в сърцата на зрителите 13.11 | 15:09
Филмът отчете 15% ръст в приходите през втория си уикенд
Биографичната лента за живота и кариерата на Христо Стоичков се оказа истински хит сред българските зрители. През втория си уикенд филмът е отчел увеличение на приходите с 15%, което е в резултат от така наречения ефект "от уста на уста", съобщиха разпространителите.
Феноменът се наблюдава, когато зрителите споделят положителните си впечатления от даден филм и горещо го препоръчват на своите познати. Този ентусиазъм се споделя и от кинокритиците, които оцениха лентата на Борислав Колев високо.
Само за 10 дни "Стоичков" е бил гледан от близо 7000 зрители. С боксофис от 50 073 лева драматичният документален разказ вече надхвърли приходите на редица български игрални филми.
Чрез многобройни интервюта с колеги, близки и приятели на футболиста, режисьорът Борислав Колев разказва вдъхновяващата истинска история за едно изключително професионално израстване, граничещо с предела на човешките възможности, и многобройните лични жертви, които е трябвало да бъдат направени по пътя.
Целта на биографичния филм "Стоичков” е да разбие досегашните клишета за личността на легендата и да разкрие чувствителния човек с всичките му противоречия.
"Зрителите ще се срещнат с един Стоичков, който се различава драстично от неговия клиширан медиен образ – такъв, какъвто не го познават, и на места, където не са го виждали”, обещава Борислав Колев, режисьор на филма и страстен футболен фен.
Водещи
-
Депутатската ваканция започна: Следващото пленарно заседание е насрочено за 14 януари
Ще влезем в новата 2026 година без редовен бюджет и с правителство в оставка
22.12 | 10:45
-
И днес "зелен билет" в София заради мръсния въздух
Столичната община въведе мярката преди 2 дни, заради проблема с фините прахови частици в...
22.12 | 10:30
-
Куриерите ще приемат смесени плащания само през първия месец на 2026 година
Връщане на ресто и ограничения за монети
22.12 | 09:45
-
Днес е поклонението пред тленните останки на Боян Радев
Легендарният спортист, колекционер и дарител си отиде от този свят на 18 декември на...
22.12 | 09:30
Най-четени
-
Честваме паметта на света великомъченица Анастасия
Анастасия била родом от Рим. Баща й, езичник, имал сан патриций, а майка й била християнка.
22.12 | 09:15
-
Днес е поклонението пред тленните останки на Боян Радев
Легендарният спортист, колекционер и дарител си отиде от този свят на 18 декември на...
22.12 | 09:30
-
Куриерите ще приемат смесени плащания само през първия месец на 2026 година
Връщане на ресто и ограничения за монети
22.12 | 09:45