"Шерлок" закова близо 10 милиона зрители 03.01 | 09:05
Продължението на сериала с Бенедикт Къмбърбач бе излъчено на 1 януари

Завръщането на Шерлок Холмс по британския телевизионен канал BBC1 е било гледано средно от над 9,2 милиона души, съобщава BBC. Като цяло отзивите на критиците и зрителите са положителни.
Първите пет минути от първата серия на третия сезон на популярния британски телевизионен сериал "Шерлок" са събрали пред екрана 9,7 милиона души. Резултатът е по-добър от предишните. На 1 януари 2012 година например първата част от втория сезон е проследена средно от 8,75 милиона души, а 9,78 милиона са гледалите последната част, завършила с предполагаемата смърт на Шерлок Холмс.
В новия епизод тази година са предложени няколко различни версии за това как Холмс е оцелял след падането, с което завърши вторият сезон от поредицата.
Първата серия от третия сезон на сериала "Шерлок" бе излъчена на 1 януари 2014 година в 21:00 часа по BBC1. Серията се казва "The Empty Hearse", а главната роля в нея отново се изпълнява от Бенедикт Къмбърбач.
През новия, трети сезон зрителите ще видят три епизода от популярния сериал, като времетраенето на всеки от тях е по 90 минути, допълва БТА.
Телевизионната поредица, която е излъчена за пръв път по британската телевизия през 2010 година, е по сюжети на книгите на сър Артър Конан Дойл. В новия сериал обаче Шерлок Холмс използва смартфон, а неговият приятел и неизменен придружител д-р Уотсън пише в блога си, вместо да си води записки.
Технологичните новости и ритъмът на съвременния живот обаче не затъмняват главните черти на прочутия частен детектив - проницателния му дедуктивен ум и авантюризма му.
Излъчваният по BBC1 сериал събира многомилионна аудитория пред малкия екран. Показват го в над 180 страни, сред които и България. Поредицата е отличена с редица награди. През 2011 г. получава БАФТА като най-добър драматичен сериал, а през май 2012 година също с БАФТА са наградени сценаристът Стивън Мофат и изпълнителят на ролята на главния злодей Мориарти, актьорът Андрю Скот.
Водещи
-
България и още шест страни от ЕС ще бъдат част от "стена" срещу дронове
Такава ще бъде изградена в държавите по източните граници на блока
22.09 | 17:00
-
Европрокуратурата с обвинение към представител на фирма, спечелила поръчка от Агенцията по заетостта
Ако бъде признат за виновен, обвиняемият може да получи 8 години затвор
22.09 | 16:40
-
Волейболните ни национали - на 1/4 финала на световното
За първи път от 2010 година България се класира сред най-добрите осем отбора на планетата
22.09 | 16:00
Най-четени
-
Киселова: Международната обстановка не е спокойна, нормално е да потърсим съюзници
Посланието, което отправи тя, е девизът, изписан върху историческата сграда на Народното...
22.09 | 11:00
-
"Топлофикация София" иска по-висока цена на парното с 30%
Няма пари, за да се компенсират жителите на "Дружба" 2, дружеството вече дължи над 2 млрд....
22.09 | 13:00
-
Проф. Боян Дуранкев: Не е нормална тази България!
Няма да честитя Независимостта, написа икономистът във Фейсбук
22.09 | 10:40
-
Гърция отказва да приеме хиляди мигранти от Германия
Гръцките острови са под постоянен натиск на нелегални мигранти
22.09 | 10:20