83-годишният Боян Радев не помни, че е шампион 02.03 | 15:32
Легендарният спортист страда от деменция и от 5 години е в хоспис

Настаненият в хоспис Боян Радев не остана без купон за рождения си ден, научи "Уикенд” от негови близки. Двукратният олимпийски първенец по борба навърши 83 години на 25 февруари и същия ден в старческия дом имаше голяма веселба.
"Синът на шампиона донесе огромна торта. Персоналът разряза сладкиша на равни части и всеки от обитателите на общежитието получи парче в чинийка. Георги Чапкънов – Чапа също си хапна”, споделиха източниците ни. И допълниха, че през зимата славният пехливанин рядко излиза от резиденцията за възрастни хора от страх да не пипне грип, настинка или Ковид-19.
Боян Радев бе настанен преди 3 години в скъпарския хоспис, след като започна да проявява симптоми на деменция. Заболяването му се отключи след внезапната смърт на съпругата му Мария, с която живееха щастливо близо пет десетилетия. Шампионът доброволно постъпи в старческия дом, където е настанен в самостоятелна стая. За съжаление, деменцията му започна да се засилва и в момента Боян Радев почти не разпознава близките си. Той дори няма спомен, че някога е бил сред най-славните ни шампиони, с тъга казват близките му хора. Не е ясно и каква ще е съдбата на огромната му колекция изобразително изкуство, събирана с голяма любов няколко десетилетия.
Водещи
-
Военна техника ще се придвижва по пътищата у нас
Автоколоните ще се ескортират от екипи на служба „Военна полиция“.
11.08 | 17:59
-
Регионалната здравна инспекция в Кърджали е регистрирала първия случай на СПИН за тази година
Потвърденият случай на СПИН не е установен по време на кампанията. Пациентът се е изследвал на...
11.08 | 17:40
-
България e сред осемте държави без законодателство за киберсигурност
Сериозни глоби при нарушения
11.08 | 17:20
-
51 пожара са възникнали днес, десет от тях са напълно загасени
Опасност за националния парк
11.08 | 16:59
Най-четени
-
Откриха мъртва сърна, завързана в чувал
Тялото на животното е намерено в имот в селото, завързано в чувал.
11.08 | 12:30
-
Преди срещата на върха: При какви условия е възможен мир в Украйна?
Украинският президент Володимир Зеленски не беше посочен като участник в разговорите за...
11.08 | 11:30
-
Гастроентеролог: Внимавайте с яйцата, леда в заведенията и царевицата на плажа през лятото
Той е член на Европейското дружество по гастроентерология, активно участва в научни форуми в...
11.08 | 14:15
-
35-годишен мъж е нападнат в дома си в центъра на София
Нападението е било заснето от охранителни камери на сградата.
11.08 | 10:15