Arctic Monkeys със 7 номинации за наградите NME 31.01 | 13:45
За най-добра британска банда ще се борят още Kasabian, Bombay Bicycle Club, The Horrors и Muse
Идни рок бандата Arctic Monkeys ще е един от сигурните носители на наградите на списание NME, след като получиха впечатляващите седем номинации.
Изпълнителите на "Fluorescent Adolescent" са номинирани в категориите за най-добра британска банда, където ще се изправят срещу Kasabian, Bombay Bicycle Club, The Horrors и Muse. Групата ще се бори за награда за най-добър албум с "Suck It and See" и за най-добра песен за "The Hellcat Spangled Shalalala".
Барабанистът Мат Хелдърс коментира оповестените вчера номинации: "Номинирани сме за най-важните категории и сме много щастливи. Забавлявахме се много, докато правихме "Suck It And See" и е страхотно, че получихме номинация за най-добра банда на живо. Това е всичко, което правим – да записваме и да свирим на живо, така че е чудесно, че получаваме подобно признание".
Сред останалите групи, които ще се борят за наградите на NME в различни категории, са Kasabian, Muse и Florence and the Machine – всички с по три номинации.
Вокалистката на Florence and the Machine Флорънс Уелч ще се бори за наградата за най-добър изпълнител с Адел, Франк Търнър, Лора Марлинг, Майлс Кейн и Ноел Галахър, който може да се похвали и с още 4 номинации.
Брат му, Лиъм Галахър, обаче не се справя толкова добре – той ще се бори в надпреварата за "Селянин на годината", а новата му банда "Beady Eye" беше номинирана за най-кофти група.
Церемонията по връчване на наградите ще се състои в Лондон на 29 февруари.
Водещи
-
Днес е поклонението пред тленните останки на Боян Радев
Легендарният спортист, колекционер и дарител си отиде от този свят на 18 декември на...
22.12 | 09:30
-
Честваме паметта на света великомъченица Анастасия
Анастасия била родом от Рим. Баща й, езичник, имал сан патриций, а майка й била християнка.
22.12 | 09:15
-
Недялко Йорданов: Бойко ми спаси живота - прати самолет в Бургас да ме докара във ВМА
Не го харесвам като политик, но е добър човек, сподели поетът
21.12 | 18:00
Най-четени
-
Честваме паметта на света великомъченица Анастасия
Анастасия била родом от Рим. Баща й, езичник, имал сан патриций, а майка й била християнка.
22.12 | 09:15