Ако адът беше музика, щеше да звучи така (ВИДЕО) 19.02 | 12:15
Мелодия от древността съчетава злото с извратеното

Изкуството понякога е доста неразбираемо за масовата аудитория, но това не намалява стойността му, а точно обратното. Представяме ви една странна картина отпреди 500 години, на която виждаме нотно писмо на доста странно място – на дупето.
Картината е на брабантския художник Йеронимус Бош, живял някъде през 15-16 век. Той се опитал да съчетае злото и извратеното в света чрез изобразяването на музикални ноти върху задните части на скитник.
Повечето картини на ренесансовия творец всъщност представят греховете и моралното падение на хората. Бош използва образи на демони, полухора, полуживотни и машини и по този начин пробужда чувството на страх и обърканост.
Ако се опитаме да обобщим, той претворява човешкия облик на злото. Картините му съдържат множество детайлни и подробни символни фигури, някои от които са взаимствани от иконографията.
А как звучи адът на земята, можете да чуете във видеото.
Водещи
-
Опасна жега: Раздават безплатна минерална вода в София
През днешния ден също бе раздавана вода, като дейностите са организирани от направление...
08.07 | 09:59
-
Парк "Врана", едно от любимите места за отдих на столичани и гости на града, е застрашен от затваряне
Кметът на София Васил Терзиев отправи публичен ултиматум към областния управител на София
08.07 | 09:45
-
Тежка контузия спря Григор Димитров от победа на „Уимбълдън“
Това е пореден физически проблем за Димитров, който в последните четири издания на турнирите...
08.07 | 09:30
-
ЕП ще решат дали България е готова да стане пълноправен член на еврозоната от 1 януари 2026 г
Кои са органите, които ще контролират процеса по въвеждането на еврото в България
08.07 | 09:14
Най-четени
-
Оранжев код в почти цяла България, очакват се бури и градушки вечерта
Условия в планините и по морето
08.07 | 08:30
-
ЕП ще решат дали България е готова да стане пълноправен член на еврозоната от 1 януари 2026 г
Кои са органите, които ще контролират процеса по въвеждането на еврото в България
08.07 | 09:14