Гроздоберът в Старосел започна с танц 05.09 | 13:47
С възстановка на древни тракийски ритуали посрещнаха гостите

С любовен танц между Орфей и Евредика започна гроздоберът във Винарска изба "Старосел".
Официалните гости, станаха свидетели на тайнството на древните траки с мистични ритуали и орисии за берекет.
Възстановката е дело на детската танцова формация от кв."Момина баня" в Хисар. Староселската фолклорна група изпълни типични само за селото песни, посветени на плодородието и гроздобера. Дионисий посрещаше в дегустационната зала на избата
По традиция в празника на виното, красотата и традициите участват лични, сръчни и хубави моми. Измежду тях майстори на еликсира избират "Царица на виното”.
Така се посреща първото грозде, за да е добра реколтата и да има берекет. Царица на виното за тази година стана 25 годишната сервитьорка Десислава Евтимова.
Виненият комплекс в Старосел е открит преди една година. Това е една от най-големите инвестиции в община Хисар. На два километра над него се намира храмът на траките, където преди 25 века са се извършвали тайнствени ритуали и са се пренасяли жертви в чест на бога на виното - Дионисий.
Водещи
-
При избори сега: 8 партии в НС, ГЕРБ - първи
Най-голямо доверие - към президента Румен Радев – 38,7%, следван от вицепрезидента Илиана...
28.07 | 21:26
-
ВСС реши дава безвъзмездно на европрокуратурата сградата на бившата централа на ДПС
Решението беше взето с 13 гласа „за“
28.07 | 17:30
-
Кеворк Кеворкян: Невменяеми 2
28.07 | 17:15
Най-четени
-
Дете е в кома след падане от петия етаж на хотел в Китен
Състоянието на 14-годишното момче е много тежко
28.07 | 09:45
-
Европа ще бъде наводнена с американски автомобили
Това може да се случи, след като Брюксел сключи търговско споразумение с Доналд Тръмп, пише...
28.07 | 12:00
-
Журналист: Ефективността на КПК е 1%
Заплатата на председателя ѝ е 14 500 лева, заяви Йово Николов
28.07 | 11:00
-
Жената с най-големите устни в света е българка
28.07 | 15:30