Ето я и най-възрастната във Facebook 25.01 | 11:16
Бабата отбеляза своя 106-и рожден ден
Непрекъснатият технологичен напредък постоянно ни залива с какви ли не нови джаджи и приспособления. Тази хайтек действителност обаче като че ли малко стряска по-възрастните хора, които дори не смеят да доближат това "чудовище" на съвременния свят – компютъра. Е, има и изключения.
Тези дни най-възрастната потребителка на Facebook отпразнува своя рожден ден. Дамата се казва Едит Кирхмайер и отбеляза празника за 106-и път, като нейните приятели в социалната мрежа не пропуснаха да я поздравят.
Всъщност бабата си направила профил там през януари миналата година. Тогава не успяла да регистрира рождената си година – 1908 г. Сега обаче може да се похвали с над 47 хил. приятели и с 12 хил. харесвания на фенската страница.
Но това не е единственият любопитен факт за Едит. Тя е и най-възрастният правоспособен шофьор в Калифорния, както и най-старият висшист от Чикагския университет. Във Facebook се включила понеже искала да запознае потребителите с благотворителната си организация "Директ Рилийф", пише Daily Express.
Водещи
-
Коне загинаха при пожар в база във Варна
Огънят е пламнал във „Фанагория“ в квартал „Аспарухово“
20.01 | 18:15
-
Георги Готев: Румен Радев е подготвен за важната международна роля
Очакваме той да стане премиер и да представлява България на Срещата на върха в ЕС, заяви...
20.01 | 18:00
-
В Севлиево измериха минус 14,6 градуса
През януари миналата година не е имало такива студове, обяви метеоролог
20.01 | 17:45
-
Спад на долара и на Уолстрийт заради "Гренландската криза" между САЩ и ЕС
Индексът на долара спрямо кошницата от шест други важни валути се понижава във вторник с близо...
20.01 | 17:30
Най-четени
-
Първан Симеонов: Между ПП-ДБ и Президентството има вежлив тон, това ми се струва следващото възможно мнозинство
По думите му от година насам между ПП-ДБ и Президентството има вежлив тон.
20.01 | 09:30
-
Западните медии за Радев: Започва битката за бъдещето на България
Подалият оставка президент обединявава достойните, вдъхновените и непоколебимите
20.01 | 15:00
-
Мартин Карбовски: Не сме с вас, господин Президент. Вие бъдете с нас!
Искахте промяна? Вземете си я. Дайте шанс на недоволството си, не на Радев, зове журналистът
20.01 | 09:15
-
Радев внесе оставката си в Конституционния съд
Оставката на Радев е внесена в КС и държавният глава очаква неговото произнасяне.
20.01 | 12:30