Зърна, гениталии, ноздри - къде е най-болезнено да те ужили пчела? 07.04 | 18:02
Отговорът сигурно ще ви изненада

Сами разбирате от заглавието, че сме на път да навлезем в изключително деликатна тематика. Всяко ужилване от пчела е болезнено изживяване и едва ли има човек на тази планета, който да е готов да се подложи доброволно (и многократно) на него, за да провери на кое място от тялото то причинява най-много болка.
Да, обаче през 80-те години на миналия век един господин на име Джъстин Шмид изобретява индекса на болката на Шмид, който измерва болезнеността на ужилването от 78 вида насекоми по скала от 0 до 4, където 0 е най-безболезнено, а 4 е най-болезнено. За справка, само две насекоми успяват да достигнат кръгло 4 и това са един особено свиреп вид мравки (Paraponera clavata) и един стършел, който изхранва себе си и ларвите си с тарантули (Pepsis).
Разбира се, болката е субективно изживяване, затова Шмид решава да оцени всички ужилвания съвсем сам. Напълно логично, той допуска, че нивото на болка ще зависи и от конкретното място на ухапването, затова се подлага на множество ухапвания от множество животни по множество точки от тялото.
Резултатите от опитите му с пчели са публикувани в изследване, чийто пълен текст фигурира в интернет и е на разположение на говорещите английски, но тук ще ви запознаем с тях съвсем накратко. В него болката се оценява по скала от едно до десет, където 1 е най-безболезнено, а 10 е най-болезнено.
По този начин, като най-безболезнени за ужилване от пчела се класират черепът, върхът на средния пръст на крака и горната част на ръката - мишницата (и трите с резултат 2.3).
Най-болезнени са ноздрата, горната устна и стволът на пениса (с резултати съответно 9.0, 8.7 и 7.3). Четвърти е скротъмът със 7.0. Зърната са "само" 6.7.
Все повече дървета и цветя навън цъфтят, затова внимавайте какво и къде може да ви ужили.
Водещи
-
„Уолстрийт джърнъл“: Пентагонът блокира използването на далекобойни ракети от Украйна срещу Русия
Това ограничава способността на Киев да използва тези оръжия в защита срещу инвазията на...
24.08 | 18:00
-
Жертва и ранени при експлозия в магазин за играчки в Москва
Евакуирани са хората от околните ресторанти и кино
24.08 | 17:20
-
Затварят пътя за Гърция през Златоград за 20 дни
Заради ремонт от гръцка страна коли ще се пропускат само в неделя и нощем
24.08 | 17:00
Най-четени
-
След преследване и катастрофа в курортното с. Лозенец: Задържаха бус, пълен с мигранти
Шофьорът избяга, издирват го
24.08 | 09:45
-
Лагард: Чуждестранните работници дадоха тласък на икономиката на еврозоната
БВП в Германия щеше бъде с около 6% по-нисък през 2019 г. без , посочи шефката на ЕЦБ
24.08 | 11:00
-
Огромни опашки на „Капитан Андреево” за влизане в България
Основна част от пътникопотока са от т. нар. гастарбайтери, пътуващи от Турция към страните от...
24.08 | 10:00
-
Средната пенсия надхвърли 1000 лв., но 40% от пенсионерите вземат минималната
Това сочат данните на НСИ
24.08 | 12:00