Изкуственият интелект ни убива с нов вирус? 22.10 | 17:40
Пред човечеството се задава нова заплаха

Пред човечеството се задава нова заплаха. Този път учен предупреди, че хората може да изчезнат, тъй като изкуственият интелект е способен да създаде смъртоносен вирус.
Дан Хендрикс – директор на Центъра за безопасност на изкуствения интелект, смята, че роботите могат да създадат вирус, подобен на Ковид-19. Той предупреди, че изкуственият интелект може да поеме по "многобройни пътища" и да започне да ни убива, ако разбере, че хората могат да го управляват.
Според него изкуственият интелект вече е толкова развит, че би могъл да създаде биооръжие. "Вече не е необходима обширна правителствена лаборатория, за да се създаде вирус. Благодарение на технологичната революция в генното инженерство всички инструменти, необходими за създаване на вирус, станаха толкова евтини, прости и лесно достъпни, че всеки учен или биохакер може да ги използва, създавайки още по-голяма заплаха", коментира Хендрикс, цитиран от Ретро.бг.
Водещи
-
Доверието в кабинета пада?
Съдбата на този кабинет ще бъде решена от потенциални противоречия вътре в управляващата...
25.04 | 10:59
-
Вторичните трусове в Истанбул намаляват
Снощи около 18 часа е бил регистриран вторичен трус с магнитуд 3,7 по Рихтер с епицентър...
25.04 | 10:45
-
Кметът на Киев говори за "болезнено решение" часове след кървавата атака над столицата
Напрежение между Тръмп и Зеленски
25.04 | 10:30
-
Бум на лаймска болест: Проф. Кантарджиев с практични съвети срещу кърлежите
Кърлежите разпространяват много болести, допълни той.
25.04 | 10:15
Най-четени
-
Кой празнува имен ден
Тя се нарича още и Нова неделя, защото с нея започва цикълът от недели, които споменават...
25.04 | 09:30
-
Задава се нова порция от пролетни празници и почивни дни
Отново има възможност за комбинации, които да удължат почивката за всички.
25.04 | 09:45