Космчески пришълци ли са октоподите и калмарите? 29.01 | 14:59
Ново проучване хвърля светлина върху причината за камбрийската експлозия

Учени публикуваха статия в списанието "Прогрес в биофизиката и молекулярната биология" (Progress in Biophysics and Molecular Biology), озаглавена "Причината за камбрийската експлозия - земна или космическа?" в която изследват произхода на живота на земята, пише BGR.
В статията се посочва, че животът на Земята е започнал благодарение на дъжд от ретровируси, който буквално е паднал върху нея от Космоса. След това тези ретровируси вмъкват нови ДНК последователности в земните геноми, което според учените е довело до допълнителни генетични мутации.
Освен това учените твърдят, че някои главоноги, като октоподи и калмари, са попаднали на Земята, като са паднали върху нея замръзнали, информира БГНЕС.
"Следователно не може да се изключи възможността замразените яйца от калмари и/или октопод да са пристигнали в кубове с лед преди стотици милиони години", се казва в статията.
Авторите на статията казват, че октоподите и други същества имат биологични черти, произлезли от "някакъв вид предишен живот".
Тезата, че животът е започнал някъде другаде, а не на Земята, не е нова. През 2018 г. Стивън Флайшфрезър теоретизира, че за вездесъщността на семето на живота в Космоса се говори в древни времена. Това обаче е първият път, когато учени реално потвърждават, че октоподите са дошли от Космоса.
Кийт Бавърсток, учен от Университета на Източна Финландия, който прегледа статията, каза, че има много доказателства, които правят тезата, че октоподите са извънземни, напълно приемлива.
Водещи
-
Председателят на Еврогрупата очаква консенсус за България в еврозоната
Същевременно еврокомисарят по икономиката Валдис Домбровскис заяви, че не очаква препятствия...
19.06 | 21:00
-
Индийският Нострадамус вещае ядрен апокалипсис
Кушал Кумар твърди, че това ще се случи до месец
19.06 | 20:45
-
Европрокуратурата разследва за корупция висш чиновник от МЗХ
То е започнало от доклад на Европейската служба за борба с измамите (OLAF)
19.06 | 20:30
-
Петролът поскъпва с над 2% заради ескалиращия въоръжен конфликт между Израел и Иран
Goldman Sachs прогнозира, че петролът сорт Брент може да поскъпне малко над 90 долара за барел...
19.06 | 20:16
Най-четени
-
Борисов обеща на Н. Пр. Илашчук България да помага Украйна с търговия, кораби и бизнес
Киев има категоричната ни подкрепа за ЕС, увери посланика лидерът на ГЕРБ
19.06 | 13:50
-
Цените в магазините литнаха нагоре
Всички основни стоки и храни са поскъпнали, минералната вода - с 40%
19.06 | 13:30
-
След 6 дни в неизвестност: СДВР откри 16-годишния Емил, майка му още не го е прибрала
Родителите на момчето едва вчера са подали сигнал в полицията
19.06 | 13:10
-
Съдът остави за постоянно в ареста един от насилниците, мъчили и убивали животни
Определението на САС е окончателно и не подлежи на обжалване и протестиране
19.06 | 14:00