Къде е роден Исус Христос? 24.12 | 10:25
Истинското родно място на Спасителя се бърка от хиляди, смятат археолозите

Всяка година християни от цял свят се тълпят да отпразнуват раждането на Исус във Витлеем на Западния бряг, но археолози смятат, че не това е рожденото му място.
Предполага се, че Исус се е родил по-скоро във Витлеем в Галилея - селище в хълмиста местност в Северен Израел, съобщава британският вестник Time.
Авирам Ошри, израелски археолог, казва пред вестника, че истинското родно място на Спасителя се бърка от хиляди. "Витлеем в Галилея е бил населен от евреи по времето на Исус. В същото време няма доказателства, че другият Витлеем (в Юдея) е бил населено място през 1 век."
Ошри е открил някои свидетелства, че еврейски ритуали на помазване е имало във Витлеем в Галилея около времето на раждането на Исус, уточнява БТА. Селото освен това е на по-малко от 10 км от Назарет, където Исус е живял като дете.
Най-вероятно всички археологически доказателства, че Исус е роден в селището са били унищожени от съвременното строителство, допълва израелският археолог.
Водещи
-
Дъждовен първи учебен ден
В средата на новата седмица ще има повече слънце, но в края й студен фронт отново ще премине...
14.09 | 18:00
-
Тагарев: Русия демонстрира своите агресивни намерения спрямо Европа
Истинското решение е да работим с Украйна и да направим единна система за защита от дронове,...
14.09 | 17:40
-
В новата партия на Доган не се страхуват от избори
От АПС ще бъдат активни в подкрепата на вота на недоверие, подготвян от ПП-ДБ
14.09 | 17:20
Най-четени
-
До 2050 г. населението на България ще падне под 5 млн. души
Това предупреди пред бившият министър на образованието Сергей Игнатов
14.09 | 10:40
-
Въвежда се нова задължителна ваксина за децата
Първата доза за варицела ще се поставя между 12 и 15-месечна възраст, а втората – при...
14.09 | 12:40
-
Бойко Борисов: Вятърът на Промяната забави пускането на АМ "Европа"
Народът си плати цената, заяви лидерът на ГЕРБ
14.09 | 11:00