Марaтонец стигна до финала с автобус 12.10 | 17:34
Англичанин взе бронзов медал за маратон с автобус

Неистовото желание за победа изигра лоша шега на маратонец, който игра не по правилата, но въпреки това спечели.
Роб Слоун взе бронзов медал от маратонска надпревара Kielder край Нюкасъл, в северната част на Англия, след като финишира трети. Само че пропусна да си каже, че част от трасето е минал ... возейки се на автобус.
Състезателят стана подозрителен, след като подобри с 21 минути собственото си най-добро постижение до момента, финиширайки за 2:51 часа.
Още тогава други състезатели изразиха съмнения, че има нещо гнило в придвижването му, тъй като никой не се сети да го е виждал по трасето, но Роб почти обидено заяви, че подобни обвинения са смешни. Пред журналисти той описа състезанието като "абсолютно и невероятно тежко".
По-късно се наложи да си признае обаче, че някъде към 32-ия километър от надпреварата доста се поуморил и решил да хване автобус за зрители, от който слязъл буквално метри преди финиша, като ефектно изскочил от храсталаците.
Организаторът на маратона Дейв Робъртс, цитиран от в. Telegraph, определи постъпката на Слоун, който е бивш механик в британската армия, като "също толкова лоша, колкото и взимането на допинг".
Сега 31-годишният състезател не само остана без медал, но и му беше наложена забрана да участва в бъдещи състезания.
Водещи
-
Русия продължава с ударите: Жертви и разрушения в няколко области
В граничещия с Русия регион дрон е причинил смъртта на трима цивилни - осемгодишно дете, мъж и...
24.06 | 15:59
-
Костадинов иска оставката на кабинета заради доклада за напредъка на РСМ
Според лидера на „Възраждане“ единствено групата в ЕП, създадена от неговата партия е...
24.06 | 15:45
-
Внимание, горещо: Жълт код за опасни горещини КАРТА
Максималните температури ще бъдат между 32° и 37°, в София - около 32°.
24.06 | 15:30
-
Ниското ниво на водата в езерото на резервата "Сребърна" застрашава част от редките животински и растителни видове
Езерото към резервата "Сребърна" се захранва по естествен път от река Дунав.
24.06 | 15:00
Най-четени
-
Терзиев: Има прекалено много коли в София, няма как лесно да се реши проблемът с трафика и с паркирането
Нека да гледаме всички елементи на услугата на градския транспорт за години напред и да дадем...
24.06 | 11:15
-
Синдикатите се противопоставят на частните железопътни превозвачи
Бизнесът вижда възможност за подобрение
24.06 | 11:45
-
Пети ден продължава акцията по издирване голямата дива котка в "Шуменското плато"
Призовават се хората, които забележат опасното животно да сигнализират на телефон 112 - без да...
24.06 | 10:30
-
Българин в Катар за атаката на Иран: Гледахме нещо като шоу. Всичко беше много координирано и прецизно
Това разказа в предаването „Тази сутрин“ българинът Людмил Димитров, който живее в Катар.
24.06 | 10:13