Метеорит изрови кратер в Никарагуа (СНИМКИ/ВИДЕО) 08.09 | 09:32
Небесното тяло направило дупка с диаметър 12 м и дълбочина 5 м до Манагуа

През почивните дни недалеч от летището на столицата на Никарагуа – Манагуа, е паднал неголям метеорит, предава АР.
На мястото на падането на небесното тяло се е образувал кратер с диаметър 12 метра и дълбочина 5 метра. За търсене на фрагменти от метеорита и тяхното изучаване е формирана комисия, състояща се от учени, представители на столичните власти и въоръжените сили.
На пресконференция Вилфрид Щраух от Никарагуанския институт за изучаване на Земята заявил, че метеоритът е паднал в събота в 23:04 часа местно време (7 септември, 8:04 ч. българско време).
Местните жители чули звук от взрива при падането на метеорита – раздал се доста силен взрив, предава Reuters. Тъй като регионът редовно се тресе, хората, живеещи наблизо, си помислили, че това е поредният тътен от земната кора.
За щастие небесното тяло се врязало в земята в горски район, където не живее никой. Пострадали няма.
Метеоритът се разпаднал на части, които може да са потънали в дъното на кратера, отбелязват учените. При удара в земята за около една секунда възникнала сеизмична вълна, която била регистрирана от сеизмографи.
Според властите на Никарагуа метеоритът вероятно се е откъснал от астероида 2014 RC с диаметър 20 метра, който в неделя се сближи на минимално разстояние до Земята, прелитайки на височина 40 000 километра.
Водещи
-
Обявяват резултатите от държавните зрелостни изпити
На 23 май се състояха държавните зрелостни изпити по профилиращ предмет и по професионална...
10.06 | 10:30
-
Работници и служители от АПИ излизат на протест, ще блокират движението по „Дунав мост 2”
В АПИ работят повече от 2000 работници и служители във всички области на страната,
10.06 | 10:14
-
Нови шокиращи разкази за „дома на ужасите“ в Ягода
Вече са готови и резултатите от кръвните проби, взети от осем от изведените от бившия дом за...
10.06 | 10:00
-
Извеждат 130 души от домове за възрастни във Варна
Това съобщиха на брифинг тази сутрин министрите на социалните въпроси Борислав Гуцанов и на...
10.06 | 09:30
Най-четени
-
Почитаме Свети Тимотей загинал мъченически за вярата си през IV век
На този ден не се върши тежка домакинска работа
10.06 | 09:14
-
Слънчево до обяд, после дъжд - на мест с гръмотевици
Максималните температури ще бъдат предимно между 25° и 30°, София - около 26°
10.06 | 08:00
-
Извеждат 130 души от домове за възрастни във Варна
Това съобщиха на брифинг тази сутрин министрите на социалните въпроси Борислав Гуцанов и на...
10.06 | 09:30
-
Възнаграждението на народните представители намалява с 204 лева през последното тримесечие
Ако народен представител има докторска степен, заплатата му се увеличава с допълнителни 5% над...
10.06 | 09:30