Мистериозен крокодил тормози гърците 07.07 | 09:01
Животното е дълго около 2 метра

Мистериозната поява на крокодил на остров Крит поражда смут, а местните власти се мобилизираха да го заловят, предаде FPA.
Звярът е бил забелязан вчера от пожарникарски патрул в изкуствено езеро край град Ретимнос. Крокодилът бил около два метра дълъг.
В понеделник на мястото пристигат експерти от Природонаучния музей в Ираклион, главен град на Крит. Именно те ще се опитат да заловят звяра.
Засега около изкуствения водоем ще бъдат издигнати временни заграждения, за да се предпазят жителите на околните села, съобщи полицейски източник, пожелал да остане анонимен.
Предполага се, че крокодилът е бил домашен любимец на обитател на Крит, който накрая е решил да се отърве от него, като го е изхвърлил във водоема.
Носят се слухове и за наличието на втори крокодил, което поражда безпокойство у властите.
Водещи
-
Доц. Мангъров съветва: ваксинирайте се срещу грип, но не и срещу КОВИД-19
Тази технология срещу коронавируса е създадена за лечение на ракови заболявания, а не за...
18.10 | 11:00
-
Принц Андрю се отказа от титлата си
Братът на крал Чарлз попадна под светлините на прожекторите заради старите си връзки с...
18.10 | 10:40
-
До дни: Още два F-16 Block 70 пристигат от САЩ
Това бе потвърдено на среща в МВнР между външния министър Георг Георгиев и временно...
18.10 | 10:20
Най-четени
-
След срещата Тръмп - Зеленски: "Томахоук" за Украйна - под въпрос
"Даването на Украйна на "Томахоук" ще означава по-голяма ескалация и много лоши неща могат да...
18.10 | 09:45