Мъжете са навити да си сложат чип в мозъка 30.03 | 15:58
Самоуправляваща се кола и досетлив хладилник са само част от технологиите, които ни изкушават

Един на всеки четирима мъже би искал в мозъка му да бъде имплантиран чип, който да свързва директно към интернет, а една четвърт от британците биха купили хладилник, който да ги предпазва от преяждане.
Това сочи ново проучване на National Media Museum. Допитването до общо 2000 души целяло да определи какви са нагласите към интернет и какви са нагласите на хората към нововъведения като самоуправляващи се коли, съобщава Digital Spy.
Изследването цели също да установи как хората приемат свързването на различни предмети чрез интернет връзка, така че те да могат да комуникират един с друг или с външни доставчици.
Резултатите сочат, че 34% от мъжете са склонни да мислят, че обвързването на предметите чрез интернет е хубаво нещо. Само 18% от дамите обаче подкрепят тази иновативна идея. Според учените това показва, че мъжете са много по-склонни да делегират повече правомощия върху съвременните технологични открития.
Но вероятно най-изумителното е, че един на всеки четирима анкетирани мъже (27%) обявява, че би се съгласил да има имплант в мозъка, който да може незабавно да го свърже с интернет. Жените са много по-далеч от тази мисъл, като само 10% от тях са готови да подкрепят подобна инициатива.
18,45% от респондентите биха се съгласили тази технология да бъде имплантирана в мозъците им, стига тя да не е опасна за здравето и да е наистина практична.
Около половината от анкетираните биха си купили хладилник, който автоматично им припомня кои покупки са свършили, а 27% от мъжете и 19% от жените искат самият хладилник автоматично да им поръчва стоките от магазина.
Близо 40 на то от мъжете и жените, включени в проучването, са заинтересовани от идеята за хладилник, който изчислява калории. 20% от мъжете и 13 на сто от дамите биха били доволни, ако тези данни могат да се докладват директно при техния личен лекар.
Мечтите за високотехнологични хладилници не свършват тук. 26% от респондентите искат хладилникът да може да им пречи да ядат повече от необходимата за деня храна, като по този начин ще помогне в борбата с излишните килограми.
След като Google се сдоби с американски патент за самоуправляваща се кола, тази идея не е никак далеч от нас. 30 на сто от мъжете и една трета от анкетираните жени биха си купили такъв автомобил, но 67% от хората биха се чувствали неприятно да позволят на превозните средства да бъдат господари на пътя.
Повече от половината мъже искат превозно средство, което да ги насочва към най-евтиния паркинг, а 32 на сто искат колата им автоматично да се обажда на техник, ако ѝ е необходим ремонт.
Водещи
-
Разпитаха в Националната следствена служба шефа на АПИ
Причината е смъртта на 12-годишната Сияна
08.04 | 13:30
-
В Европа е регистриран най-топлият месец март
Първият месец на 2025 г. е бил най-топлият януари, измерван някога в света, сочат още данните
08.04 | 13:20
-
Нови правила за въздушния транспорт предвижда Европейската комисия
От потребителските организации отчитат, че при повечето полети закъснението е по-кратко от пет...
08.04 | 13:00
Най-четени
-
Древно поверие: Слънцето и Луната се срещат днес
Последна седмица преди Страстната седмица
08.04 | 09:15
-
Димитър Маргаритов би приел да е служебен премиер, ако се наложи
Изслушването на кандидатите за национален омбудсман в парламентарната комисия за прякото...
08.04 | 09:59
-
Василев:Строежът на "Хемус" между Велико Търново и Варна може да се забави заради липсващ ОВОС
Политическа обстановка
08.04 | 08:40
-
Яйца и българско агнешко - колко ще ни струва великденската трапеза
Провокиран да коментира новините от Гърция, Иванов изтъкна, че не можем да уеднаквяваме...
08.04 | 10:45