Нинова: С тези поправки давате ярък пример за това какво е конфликт на интереси 02.04 | 13:35
Заложихте корупцията в закона, заяви тя

Рушите всякакви основи на правова държава и на институции. Това заяви лидерът на БСП Корнелия Нинова от парламентарната трибуна по време на дебатите на второ четене за изменение и допълнение на Закона за Българската народна банка, предаде репортер на "Фокус".
"С тези поправки давате ярък пример за това какво е конфликт на интереси. Представете си господин Главчев - служебен министър-председател, след това се връща в Сметната палата и като председател, по закон е длъжен да проверява собствения си Министерски съвет, себе си, министрите си и да пише доклади дали те са изпълнявали закона, дали са нарушавали обществени поръчки, дали откраднали пари и т.н", заяви Нинова.
"Толкова ярък пример за конфликт на интереси не сме имали никога. Заложихте корупцията в закона и тя стана недоказуема. Сега залагате конфликта на интереса в закона като възможен", добави тя.
Лидерът на БСП заяви, че още преди внасянето на тези текстове за гласуване с промените в Конституцията, левицата била против. По думите ѝ всички тези промени рушали институциите у нас.
"Рушителство след рушителство, грешка след грешка, и то стратегически грешки. Нов текст за мандатността - какво е това? Вие изобщо влагате ли някакъв смисъл в това, което предлагате?", попита депутатите лидерът на левицата
Водещи
-
Кметът кани: Финалът от световното по волейболл - на живо от пл. "Св. Ал. Невски"
Българските лъвове се изправят в 13.30 ч. утре срещу Италия в борба за златото
27.09 | 18:00
-
Дачков: Ако има предсрочни избори, президентът Радев ще ги спечели
"Величие" и МЕЧ бяха създадени, за да бъде отслабена "Възраждане", коментира той
27.09 | 17:41
-
За трети път тази седмица: Дронове летяха над стратегически обекти в Дания
Срещу тях са използвани "отбранителни способности"
27.09 | 17:20
-
В Гърция заловиха голямо количество марихуана и метамфетамини, влезли от България
Властите посочват, че шофьорът не е грък, но не уточняват дали е български гражданин
27.09 | 17:00
Най-четени
-
България е на финал на световното първенство по волейбол
Родните национали победиха Чехия с 3:1 гейма
27.09 | 12:00
-
Световен ден на туризма е
София го отбелязва с безплатни пешеходни и автотурове на градския транспорт
27.09 | 10:00
-
Протест на "Възраждане" срещу правителството и въвеждане на еврото
Демонстрации текат в София и Варна
27.09 | 14:30
-
Язовир "Жребчево" пресъхва - нивото му е под 19%
Водоемът е пети по обем и четвърти по площ в България
27.09 | 10:20