Ново 100: Паяците ядат и риби (ВИДЕО) 20.06 | 07:10
За да убият рибата, трябва да използват силна отрова

Швейцарски и австралийски биолози откриха, че много паяци могат да ловят риба, за да я ядат, съобщи Reuters.
В някои случаи паяците използват силна отрова, за да убиват рибата, която е много по-голяма от тях. Тези видове живеят близо до водни басейни - реки, езера или блата, обикновено на по-топъл климат. Те могат да плуват и да се гмуркат, както и да ходят по водата. Често закрепват задните си крака към камък или растение, а с предните улавят плячката. Обикновено тя е два пъти по-дълга от тях. След това я извличат на сухо място и пирът започва.
"Рибата е плячка с високо качество що се отнася до съдържанието на протеини и калорийната стойност" - обясни Мартин Нифелер от университета на Базел. - Такава храна ще е голямо предимство през периода на съвкупляване".
Да хващат риба в естествена среда, са наблюдавани поне 18 вида паяци от пет семейства. Още шест вида от три други семейства са описани да го правят в лабораторни условия. Уловените от тях рибки са с дължина от 2 см до 6 см, допълва БТА.
Рибките не са единствените малки гръбначни в менюто на паяците. Някои ядат жаби, саламандри, гущери, змии, мишки, плъхове, прилепи, птици.
Водещи
-
„Възраждане“ се вдига на нов протест срещу еврото
Лидерът на партията Костадин Костадинов отправи апел към противниците на въвеждането на еврото...
03.06 | 21:00
-
Джефри Сакс:Сценарият за разпад на Европейския съюз е възможен
Тази структура остава доста крехка, заяви американският икономист
03.06 | 20:45
-
В сряда се очакват положителни конвергентни доклади от ЕЦБ и ЕК
Очакванията са двата доклада да са положителни
03.06 | 20:30
-
Мъск пуска интернет в български села?
КРС инициира обсъждане за разгръщането на "Старлинк" в отдалечени малки населени места
03.06 | 20:15
Най-четени
-
Балабанов: Изплашен от еврото, колегата Цончо стои на площада, а спестяванията му са в евро
По думите му правителството е създадено като опит за стабилизация на страната.
03.06 | 10:15
-
Завладява ни нов силно заразен вариант на COVID-19!
Той вече се ра разпространява по света, вижте симптомите
03.06 | 16:15
-
Адвокати излизат на ефективен протест пред Съдебната палата в Пловдив
Протестът е насрочен за 12.00 часа.
03.06 | 11:00
-
Това е шампионът по покупки на жилища в София
с приемането на еврото пазарът на недвижими имоти у нас ще се успокои, смятат брокери
03.06 | 17:00