Няма да повярвате на очите си! Британците пресъздадоха ядрена война (СНИМКА) 04.11 | 08:00
Само психопатите могат да спасят света, защото са безчувствени и същевременно интелигентни

Създададоха игра, която пресъздава сцена на ядрена война във Великобритания пише Dailytelegraph. В хипотетичния сценарий трагедия става през 1982 година по време на военно учение под името"Възстановяване на операцията". Великобритания е атакувана от 300 мегатона ядрени ракети.
Жертвите са милиони, цели градове са разрушени. Могат ли властите да възстановят реда в страната след подобна трагедия?
Обществото смята, че скоро светът ще се превърне в място на вечни войни, отчаяние и безпринципност. Полицаите и държавните служители са шокирани от ситуацията. Ужасът е голям, всичко изглежда безнадеждно. Всичко е въпрос на оцеляване.
В критичната ситуация разсекретени документи от Националния Архив показват, че в тази единствено психопатите могат да спасят света. Според учен само напълно обезумял човек може да спаси света.
"Предполага се, че около един процент от населението са психопати.", казва изследователят Джейн Хог. "Това са хора, от които се очаква да не покажат абсолютно никакви чувства към общностите, които са претърпели тежки загуби".
Те не изпитват чувства към другите, поведението им е неморлано. Психопатите често са интелигентни и разсъдливи хора. Те могат да спазват самообладание да бъдат полезни в кризисни ситуации. Според учените психопатите могат да бъдат полезни и на официалните власти, като участват в техните организации.
Държавни служители, военни, полицаи се включили в играта. Те обаче решили да не разчитат на психопати в кризисните ситуации, а по-скоро реагирали според собствените си разсъждения. Въпреки всичко, геймърите са опитали да намерят дори лъч надежда за опазването на цивилизацията при създадената виртуално ядрена трагедия.
Играта "Възстановяване на операцията" вдъхновява създаването на лентата "Theads”.
Водещи
-
Желязков след неуспешния вот срещу кабинета му: Политиката не е сеене на омраза
Мястото на дебата е в парламентарната зала, подчерта премиерът
18.09 | 21:01
-
Зеленски: Украинските войски извършват контраофанзива срещу руските сили на източния фронт
Той не уточни кога е започнала операцията и определи боевете като тежки
18.09 | 20:45
-
Барбутов остава в ареста, пускат Петър Рафаилов под парична гаранция
Те обжалваха мерките „задържане под стража”
18.09 | 20:30
-
Пеевски след вота на недоверие: Това ще е резултатът 3 години и 4 месеца
Следва правителството да работи, парламентът да работи и да има държава, смята той
18.09 | 20:15
Най-четени
-
Василев след словесния сблъсък с Пеевски: Радваме се, че най-сетне се разходи по тротоарите на София
На въпрос докога ще продължи блокадата, той отговори, че за всички депутати е добре всеки ден...
18.09 | 10:30
-
Костадинов: МВР се появява по улиците само при протести или за да дебне шофьори
„Възраждане“ излезе с декларация от парламентарната трибуна във връзка със засиленото...
18.09 | 10:59
-
Български изселници в Турция: Отчаяни сме от партиите в България
Критики към политическия елит
18.09 | 10:15