Падат ли си жените по серийни убийци? 04.11 | 10:00
Оказва се, че жените масово биват привлечени от тези образи и дори изпитват привличане към тях като същевременно едва ли би им се искало да се превърнат в част от жертвите им

Не е тайна, че голяма част от жените си падат по лошите момчета. Може би ни вдъхват чувство за опасност, което от своя страна може да бъде доста възбуждащо. А мистериозното им излъчване само допълва още повече пейзажа.
Но напоследък наблюдаваме как светът полудява по доста опасни мъже като световно известни серийни убийци и вместо да се възмущават от деянията им, хората ги боготворят. За тях се правят предаваиня, пишат се материали и се създават филми и сериали, които описват подробни детайли от живота им, представяйки ги в една доста по "романтична" светлина.
Оказва се, че жените масово биват привлечени от тези образи и дори изпитват привличане към тях като същевременно едва ли би им се искало да се превърнат в част от жертвите им. Но на какво се дължи тази силна симпатия към жестоки мъже като Тед Бънди, Джефри Дамър и други?
Психологическа връзка между страха и секса
Психолози обясняват, че страхът и възбудата неврологично могат да се усещат много сходно. 62% от жените имат фантазии, които включват секс без тяхно съгласие, според проучване от 2009 г., проведено сред 355 жени. Тази склонност към сексуална пасивност сред жените, дори когато е намесена опасност, може би е свързана с културните очаквания и нуждата да се чувстват желани. Независимо дали си представяте, че Тед Бънди е обсебен от вас и ви преследва, идеята да бъдете желани дори до степен на насилие може да бъде безспорен афродизиак.
Жените изпитват емпатия към всички, дори и към престъпниците
Жените са по-склонни да реагират със съчувствие, когато някой страда, за разлика от мъжете. Това се дължи на по-високите нива на окситоцин, известен още като хормона на любовта, в мозъка, което води до по-високи нива на емпатия. Особена черта на много true crime документални филми e, че те насърчават зрителя да се постави на мястото на злодея, показвайки интимни детайли от характера и трудния му живот.
Когато са в опасност, жените имат нужда от контрол
Тази любов към серийните убийци си има клинично определение: хибристофилия. Обикновено наричан "синдром на Бони и Клайд", увличането по лоши момчета се дължи на чувство за контрол и вълнение. За много от тези жени общуването с престъпници е начин да избягат от определението за скучен живот.
В крайна сметка, цялата тази симпатия към опасните мъже бива налагана десетилетия наред от страна на медиите и киното. екипите на големите филмови продукции много добре знаят как да си играят с психиката ни и да ни накарат да обичаме нещо, което в действителност може да бъде много опасно.
Водещи
-
Рекордно забогатяване на най-богатите хора в света
Ръстът на състоянието им е с 304 милиарда щ.д.
10.04 | 14:30
-
Костадинов: Полицаи ме разпитваха в парламента по сигнал на Пеевски
Той подчерта, че от 2020 г. „прокуратурата на Пеевски" се опитва да мачка „Възраждане"
10.04 | 14:10
Най-четени
-
Костадинов:Това правителство ще падне - дали ще е днес или утре, но то е обречено
"Миналата седмица "Възраждане" започна консултации с т.нар. опозиционни партии в парламента за...
10.04 | 09:45
-
Партия МЕЧ ще депозира нов вот на недоверие към правителството на Росен Желязков
Вотът ще е на тема корупция.
10.04 | 08:59
-
Почивните дни през април и май 2
През май официалните почивни дни са отново четири, но са разкъсани през целия месец
10.04 | 08:35
-
Какви са правилата за получаване на наследствена пенсия?
Необходими документи и процедура
10.04 | 11:16