Руснаците ще пият алкохол с марката "Кадафи" 23.11 | 16:40
През 2004 г. водка „Путинка“, по името на Владимир Путин, стана най-продаваната водка в Русия
Руска компания започва производство на алкохолна напитка, която ще носи името на покойния либийски диктатор Муамар Кадафи.
Компанията за производство на алкохолни напитки "Alexandrovy Pogreba" ("Александровски изби"), която е дъщерна на най-големия производител и вносител за Русия на ликьор и водка, "Rusimport", е подала документи за регистрация на въпросната марка в патентното ведомство.
За момента от фирмата отказват официални коментари, но и не отричат информацията.
Компанията вече произвежда вино, водка и ликьор под търговската марка "Commendatore", която носи изображение на кубинския революционен лидер Че Гевара.
В Русия за реклама на алкохолни напитки често се използват имената и образите на известни политически лидери, посочва РИА Новости.
През 2003 г. на руския пазар беше пусната водка "Путинка", по името на тогавашния президент, днес премиер на страната, Владимир Путин, която година по-късно се превърна в най-продаваната водка в Русия.
Водещи
-
Наводнения в Бургаско - евакуираха хора, задействаха BG-Alert на няколко места
Има ли бедстващи хора и какви са щетите в региона
07.12 | 10:00
-
Земетресение от 7 по Рихтер разтърси Аляска
Епицентърът на труса е бил на дълбочина около 10 километра
07.12 | 09:45
Най-четени
-
И днес времето остава мрачно и ветровито
Максималните температури ще са между 6° и 11°, в София - около 8°
07.12 | 09:00
-
Мирослав е големият победител в "Игри на волята"
Той получи и голямата награда от 100 000 лева
06.12 | 11:20