Тази жена стои мъртва пред телевизора от 42 години 09.10 | 15:49
Но защо??
Знаете ли историята на хърватката, която седяла мъртва пред телевизора в продължение на 42 години. Хедвига Голик била обявена за изчезнала. Родена е през 1924 г. и според разследващите си направила чаша чай, преди да седне да гледа телевизия. Според полицията покойната жена е видяна последно от съседите ѝ през 1966 г. Когато спрели да я виждат, живеещите наоколо помислили, че е заминала за Загреб.
Тялото (или по-точно скелетът) ѝ е открит от полицията, когато от общината решили, че е крайно време да открият собственика на имота. Когато влезли, се почувствали, сякаш времето е спряло. Чашата, от която е пила чай, още стояла на масата, а къщата била пълна с вещи, които от години вече никъде не се срещали. Нищо не било местено или вземано с десетилетия.
Водещи
-
Румен Радев: Връчвам първия мандат възможно най-скоро
Натиск за промени в Изборния кодекс
06.01 | 12:45
-
Коледните елхи могат да се разграждат с години, когато бъдат изхвърлени на сметището
Важно: боровите иглички не понижават значително pH на почвата, така че не застрашават...
06.01 | 12:30
-
Подаваме данъчните декларации с данни в левове, а плащаме налога в евро
Относно олихвяване на задължения към НАП:
06.01 | 12:15
Най-четени
-
БАН наложи официални правила за изписването на новата национална валута
Край на „еврата“ в официалната реч
06.01 | 10:59
-
Стотици мъже и тази година се включиха в традиционното мъжко хоро на Богоявление в студените води на река Тунджа в Калофер
"Специално за участниците в богоявленския ритуал в Калофер няма никаква организация от...
06.01 | 09:00