"Джипката" на Борисов вече е нарицателно! Какви други коли крие гаражът на премиера? 02.10 | 20:00
В личния си гараж в родната си къща в Банкя Бойко е паркирал истинско колекционерско бижу

През последните месеци премиерът Бойко Борисов обикаля страната и прави инспекция на свършената работа, управлявайки своя служебен джип. Автомобилът се превърна в подвижен офис на министър-председателя, който държи да кара возилото сам, макар да има възможността да се възползва от услугите на личен шофьор от НСО, пише вестник Ретро.
Джипът на Борисов, който се превърна в нарицателно, всъщност е марка "Тойота", а моделът е "Секвоя". Любопитна подробност е, че същото име носи и вилата на премиера в резиденция "Бояна", където той понякога нощува. В същия квартал има и улица с такова наименование, където живеят редица знакови личности, сред които и синът на Тодор Живков – Владимир. Из пътищата на България рядко могат да бъдат видени автомобили като премиерския, тъй като те се произвеждат предимно за Америка и Арабския полуостров, като се водят изключително проходими.
И във видеата, които Борисов пуска във фейсбук по време на обиколките си с джипа, се вижда, че колата е с големи габарити. Всъщност дължината ѝ е над 5 метра, а широчината и височината ѝ са около 2 метра. Вътре спокойно могат да пътуват до 7 човека, а конските сили на тойотата са цели 381. Цената ѝ в Щатите е значително по-ниска от тази в Европа – започва от 41 хиляди долара и достига до 70 хиляди, ако има всички видове екстри. Със същия модел са избрали да се придвижват и някои холивудски звезди, като най-запаленият фен е актьорът Марк Уолбърг.
В личния си гараж в родната си къща в Банкя обаче премиерът Борисов е паркирал истинско колекционерско бижу. Той е собственик на ретро мерцедес, произведен през далечната 1968 г. Лимузината, която струва само 10 хиляди лева, има сантиментална стойност за лидера на ГЕРБ и е отлично реставрирана.
От тази версия са произведени 628 282 екземпляра в света. Мерцедесът е и единствената лично негова кола. За последно го видяхме зад волана ѝ през 2017 г., когато предизвика същински фурор пред изборната секция в Банкя, като се появи, шофирайки я сам. Въпреки че стои основно в гаража, Борисов не спира да обновява "антиката". При едно от служебните си пътувания до Германия за среща с немския канцлер Ангела Меркел той се похвали, че е успял да купи оригинално радио "Блаупункт" за мерцедеса си, за което отдавна мечтаел.
През годините обаче афинитетът на премиера към джиповете става все по-явен. Още като главен секретар на МВР предпочита да кара мерцедес Г-класа, известен у нас като "кубче". Като градоначалник на столицата сяда зад волана отново на джип, но на японската марка "Субару". Понякога се придвижва и с леки автомобили, но предпочита комфорта и проходимостта на джипките, без да робува на емблемите.
Водещи
-
Румен Радев пристигна с шкодата на жена си в Смолян за среща с унгарския президент
Сребристата лична "Октавия" е купена преди 7 години
19.10 | 19:40
-
Засякоха мистериозни светлини в небето, видени са и от Балканите
Оприличават ги с "неонови вълни" или "електрическа мъгла"
19.10 | 17:39
-
Кутев: Борбата е дали държавата ще се управлява при работеща демокрация, или от една мафиотска структура
"Единственият шанс за съпротива виждам в ИТН", заяви той
19.10 | 17:20
Най-четени
-
Лидерът на ГЕРБ: Всички казват, че не е хубаво на избори, ама чакат Борисов
На политическите си опонентите той каза: "Няма да им стигне времето дори да поддържат това,...
19.10 | 10:00
-
Министър спипа жп работници да крадат плодове
По време на ремонтни дейности те крадяли от частна ябълкова градина
19.10 | 11:20
-
Ива Митева: Наблюдаваме играта „Борба за власт”
Надявам се Трифонов да не остане в този кабинет, заяви тя и прогнозира избори напролет
19.10 | 11:00