9 поразителни тайни на киносалоните 01.04 | 16:36
Ще се изненадате

Седмото изкуство, освен увлекателно е изпълнено и с тайни. Голяма част от тези тайни са свързани с киносалоните, а единствените посветени в тези секрети са управата и персонала на конкретната зала. Div.bg навлиза в дебрите на киносалоновите тайни, за да ги разкрие пред нас.
1. Големите киносалони, особено тези по моловете, печелят повече пари от напитките и храните, които се продават, отколкото от билетите за филма.
2. Комбинираните менюта не са винаги на сметка
Преди да се съгласите да си купите новото мега-гига-хипер-комбо меню, сметнете дали случайно няма да ви излезе по-скъпо, отколкото ако си купите нещатата поотделно. Понякога търговските трикове са си най-явна измама.
3. Рядко има човек в прожекционната кабина
Едно време, когато машините не са били дигитални и се е прожектирало от лента, човешкият фактор е бил неизбежен, защото често лентата се е късала и е трябвало да се реагира навреме. Днес обаче, когато всичко се програмира още в началото на деня, рядко се налага да има човек в кабината, който да е в готовност докато има прожекция.
4. Преди 1981 г. седалките в салоните са нямали поставка за чаша
Може и да ви изненадаме, но първият киносалон с климатична инсталация, адекватна на времето си, е създаден през 1922 г. Първият киносалон със седалки, оборудвани с поставки за кафе, е отворен през 1981 г.
Водещи
-
Вижте всички рeшения на МС от днес
Правителството одобри национална позиция за напредъка в изпълнението на препоръките от...
09.04 | 20:30
-
Истинско шоу на времето в четвъртък
Утре ни очакват силен вятър, гръмотевици, сняг, суграшица...
09.04 | 20:44
-
Оперират по спешност десетокласника, паднал от прозорец на столичната гимназия
Момчето е с тежки травма на гръбначния стълб, както и на двата крака
09.04 | 20:15
Най-четени
-
Парламентът ще промени съставите на постоянните комисии
Парламентът ще избере и секретари на Петдесет и първото Народно събрание. Предстои и първо...
09.04 | 09:30
-
ПП-ДБ иска: 6 месеца затваряне на заведения за пушене на всякакви цигари, включително електронни
Ето и основнатта част от предложението:
09.04 | 09:59
-
Бойко Борисов заяви, че ТОЛ системата е ефективен инструмент, който може да дисциплинира водачите
„Позицията на ГЕРБ е, че ТОЛ системата може да дисциплинира водачите - и скорост, и товари, и...
09.04 | 11:00