91-годишен българин изумява света с медали по плуване, Гинес зове дядо Танчо 08.09 | 14:51
Само преди месец става и световен шампион в две дисциплини - 50 метра плуване свободен стил и 5 метра кула скокове във вода. Танчо е най-възрастният състезател в Международното състезание за ветерани по плуване FINA World Masters Championships, провело се в корейския град Куанджу

Българин е готов да влезе в книгата за рекорди на Гинес, защото дори и на 91-години продължава да печели медали по плуване. Танчо Тенев изуми състезатели и жури от цял свят, защото беше най-възрастният участник на световното по плуване за ветерани в Корея и се върна с медали в две дисциплини, предава Би Ти Ви.
Още на 8-годишна възраст бургазлията Танчо Тенев забравя всичките си страхове и се гмурка в дълбините на живота. Обещава си, че с усмивка винаги ще преследва границите на своите възможности и ще побеждава всеки път, когато някой се усъмни, че невъзможното съществува. Жаждата му за живот го награждава с вечна младост на сърцето и духа.
Свидетелство за това остават стотиците медали, които и до днес 91-годишният плувец продължава да печели. През 2018 година от европейското първенство в Словения се завръща триумфално с медали на 50 метра свободен стил и на 50 метра бруст. Само преди месец става и световен шампион в две дисциплини - 50 метра плуване свободен стил и 5 метра кула скокове във вода. Танчо е най-възрастният състезател в Международното състезание за ветерани по плуване FINA World Masters Championships, провело се в корейския град Куанджу.
Семейството на Танчо продължава да оставя следа в българския спорт в лицето и на децата му, които също имат успехи в плуването. Софийският му дом, в който живее днес казва, че е превърнал във физкултурен салон, с ръчно пригодени уреди, за да няма и ден без тренировка.
Бургазлията се готви да завоюва следващите златни медали след 2 г. в Япония.
Водещи
-
Румен Радев внася предложение в парламента за референдум за еврото
Държавният глава с обръщение към народа и Народното събрание
09.05 | 19:24
-
Как да премахнем пестицидите от плодовете и зеленчуците
Как да премахнем пестицидите от плодовете и зеленчуците
09.05 | 17:20
-
По случай Летния Никулден бяха раздадени безплатно 1300 порции рибена чорба и 250 порции испанска паеля
Днес Бургас отбелязва летния Никулден.
09.05 | 16:59
-
На парада на Червения площад в Москва по случай 80-годишнината от Деня на победата Русия показа бойни дронове
Сред дроновете, които бяха показани по време на парада по случай победата над нацистка...
09.05 | 16:40
Най-четени
-
Валентин Вацев: Европа и Русия се готвят за директен военен сблъсък
Вацев критикува остро българската политическа класа за "безхаберие" и "неразбиране на...
09.05 | 11:45
-
Борисов шеговито: Ще цитирам Тръмп, който каза, че иска да е папа, моето желание е да съм главен прокурор
Ето какво още каза Борисов
09.05 | 09:27
-
Демерджиев подчерта, че случаят "Магдалена" не е изолиран
Според него всички виждат какво се случва в МВР, а Даниел Митов "стои неадекватно" и очевидно...
09.05 | 12:59
-
Евгения Борисова избухна: Ивка Бейбе трябва да спре да се размножава
Мощен апел отправи известната дизайнерка Евгения Борисова във Фейсбук
09.05 | 13:45