Балтов: Служебното правителство на Румен Радев се прoваля в борбата с COVID-19 13.10 | 16:28
Данните са силно обезпокоителни: за 4 месеца, от 12 юли 2021 година до ДНЕС (13 октомври), смъртните случаи, причинени от COVID-19, са 3766, пише професорът във Фейсбук

Мантрата за "ужасяващата смъртност" през предходните Covid-19 вълни заради лошото им управление, която служебният здравен министър неуморно внушаваше, е развенчана! Четвъртата вълна на епидемията ще се окаже най-смъртоносна. Това написа на страницата си във Фейсук бившият директор на "Пирогов" проф. Асен Балтов, който сега е кандидат-депутат от ГЕРБ/СДС.
Ето цялото изявление на Балтов:
Четвъртата вълна на епидемията ще се окаже най-смъртоносна и това на фона на:
- подготвена система
- наличие на ЧЕТИРИ вида ваксини
- възможност за масова ваксинация
- по-ясни критерии за това каква е точната причина за настъпването на смъртта
Данните са силно обезпокоителни: за 4 месеца, от 12 юли 2021 година до ДНЕС (13 октомври), смъртните случаи, причинени от COVID-19, са 3766.
А заразата продължава да вилнее! Броят на положителните случаи на дневна база непрекъснато расте, леглата в лечебните заведения стават по-малко, персоналът изнемогва!
Още сме далеч от затихването на четвъртата вълна, НО броят починали до момента достига 50% от общия брой смъртни случаи в неизвестността на втората (8119 души) и 40% от пролетната трета вълна (9224 души).
Питам се какво стана с поръчковите анализи за причините за смъртността у нас?! Анализът им как помогна за намаляването й днес и за отстраняване на пропуските в системата? Или целта им беше опозоряване и демотивация на онези, които дадоха силите и здравето си в предходните три вълни? Дали да не поръчаме нов анализ, за да видим какво се промени за половин година?
Служебното правителство на Румен Радев се прoваля в борбата с COVID-19! Не успя да надгради свършеното от Националния оперативен щаб, назначен от правителството на Бойко Борисов. Блокира процеса по ваксинация и не успя да го възстанови и да убеди населението от необходимостта му. Закъсня с мерките и лиши здравния персонал от сигурност, подкрепа и мотивация!
Маските паднаха! Некомпетентността е ужасяваща! Това не може да продължава!
Водещи
-
Президенството: При нас не е постъпвало предложение за нов главен секретар на МВР
Властте пак се скараха
13.06 | 18:00
-
Златен орел пази Тръмп, икона в джоба бди над Путин
Ето какви амулети крият световните лидери
13.06 | 17:44
-
Израелската атака е срещу военни бази около Техеран
Тя е насоеча и срещу домовете на висши ирански командири
13.06 | 17:30
-
КЗК образува производство срещу "Лукойл Нефтохим Бургас" и "Лукойл-България"
Проверката ще търси злоупотреба с господстващо положение на пазара на горива
13.06 | 17:15
Най-четени
-
Борисов за Митов: Ако не се справя, ще говорим за оставка
Той е изпратен в МВР именно за да направи така, че ведомството да работи добре с гражданите,...
13.06 | 11:15
-
Станислав Балабанов: Проблемът не е във вътрешния министър, а в нереформираната система
Депутатът от ИТН коментира трагедията със смъртта на Явор Георгиев във Варна
13.06 | 13:30
-
Ген. Атанасов: Не съм фен на президента, защото той е руски трол
Към момента рискове за националната сигурност заради ескалацията на конфликта Израел - Иран за...
13.06 | 14:14
-
Ваня Григорова: Общински съветници са на тезгяха и се търгуват
По думите ѝ решението за напускане на групата на БСП е заради несъгласието с това, което се...
13.06 | 12:00