Бащата на Емануела Горсова изчезнал с 360 бона от парите за лечението й 02.12 | 20:15
За това алармира актьорът Владислав Карамфилов, който години наред помага на семейството
Бащата на Мануела Горсова, която пострада при катастрофата с шампиона по фигурно пързаляне Максим Стависки, е в неизвестност от няколко дни. Това разкри в предаването "На фокус” актьорът Владислав Карамфилов, който години наред помага на семейството. По думите му – Красимир Горсов е изчезнал заедно с пари от сметките за лечението на болното си дете.
360 000 лева липсват от парите, които са били предвидени за лечението на Мануела. В ефира на NOVA Владислав Карамфилов заяви, че бащата на момичето - Красимир Горсов вероятно отново играе комар. За зависимостта си към него е признавал и самият Горсов. Следите му се губят от две седмици. За NOVA от полицията заявиха, че към този момент мъжът не е обявен за общодържавно издирване. Oпитът на екипа ни да го открие остана без резултат. Oчаква се скоро майката на Mануела да подаде жалба до прокуратурата за изчезналите пари от смeтките на детето ѝ.
Август 2007 година. Пътят Приморско-Бургас се оказва фатален за 24-годишния Петър Петров. 18-годишната тогава Мануела Горсова оцелява по чудо, след като автомобилът им е пометен от шофиралия в нетрезво състояние шампион по фигурно пързаляне Масим Стависки. След лечение в Израел Мануела се завърна в родния си дом във Велико Търново.
"От тук започва най-трудното. Мануела ще се възстастонява", сподели тогава бащата на младата жена Красимир Горсов.
Тежката и продължителна битка за рехабилитацията и лечението на момичето не спират. И до днес близък до Мануела и майка ѝ Диана е актьорът Влади Въргала. Пред NOVA той призна, че липсват не само заделените за детето пари. "Красимир Горсов отново играе комар. Не виждам друга причина той да открадне всички пари на детето и да изчезне! Преброяемите са 360 000 лев. Той е продал четири "Наполеона”, които се предават от майка на дъщеря от поколения. Сега ги няма. Диана вижда кутийките, че са празни. А тя ги е пазела за сватбата на Мануела. Той е взел гривничката и обичките на детето!”, заяви Владислав Карамфилов.
Актьорът разказа още, че Красимир Горсов е поискал от него спешно 5 000 лева за погребението на втория си баща. "Попитах защо е било толкова скъпо погребението? Така ми светна лампата, че има нещо”, подчерта Карамфилов.
Екипът ни се срещна с биологичния баща на Красимир Горсов, който заяви, че последно се чул със сина си преди месец. "Мануела имаше рожден ден. Искаше пари, дадох му и си замина. На другата седмица не си дойде. Обади се и каза, че му трябват 300 лева по телефона. Бил го закъсал и трябвало да купи лекарства за детето”, разказва Христо Горсов, баща на Красимир Горсов.
Мъжът наскоро разбрал и за липсващите пари за лечението на внучката си. "Преди 2 дни Диана ми звъни: "Татко, той направи голяма беля. Изтеглил парите на Мануела”, твърди Христо Горсов.
"Нейната майка Диана и Мануела са жертви на това злодейство! Заложните къщи и тези, които се обаждат и притесняват Диана сега … дал е нейният номер”, твърди Владислав Карамфилов
А входящите обаждания на телефона на Красимир Горсов сега са ограничени, показа проверка на NOVA. "Да бъде прибран. А не да краде пари от болното си дете и да ги проиграва. Искам възмездие!”, призова Христо Горсов, баща на Красимир Горсов.
Водещи
-
ЕС налага такса от 3 евро за малките пратки
От 1 юли 2026 година всяка пратка на стойност под 150 евро, влизаща в общността, ще се облага...
12.12 | 17:40
-
Президентът обяви кога започва консултациите с парламентарните групи
Срещите в изпълнение на основния закон ще започнат в понеделник
12.12 | 17:20
-
И Поморие вече има красива пейка за кърмене, обвита с крила на пеперуда
Място за кърмене, обвито в пеперудени крила.
12.12 | 17:00
-
Евростат: Почти двойно поскъпване на стоматологичните услуги у нас
Той припомни, че ако се сравнят цените по НЗОК, разликите са значително по-големи назад във...
12.12 | 16:45
Най-четени
-
Синдикатите отправиха въпроси към депутатите за доходите през 2026 година
КНСБ и КТ "Подкрепа" искат гаранции за заплатите на учители, лекари и служители в транспорта...
12.12 | 10:15
-
Андрей Райчев: На следващите избори ще гласуват 3.5 милиона души
По думите му рязко сме се европеизирали и вече се държим по нов начин. "Ще си оправим...
12.12 | 14:30
-
Банка за сперма е разпространявала генетично рисков донор, близо 200 деца може да са засегнати
Според събраните данни с тази сперма са заченати най-малко 197 деца в Европа и извън нея.
12.12 | 11:30
-
Първан Симеонов: Борисов ще се опита сега да каже, че ако има някаква драма с еврото, тя е по вина на протестите
„Ако сега скочи, може да е основен бенефициент от всичко това, наред с ПП-ДБ, които ще...
12.12 | 12:30