Днес е Световният ден на метеорологията 23.03 | 07:18
Тази година мотото е „Климат за вас”

Днес отбелязваме Световния ден на метеорологията.
Чества се в деня на влизането в сила на Конвенцията за Световната метеорологична организация (1950 г.) - специализиран орган на ООН. Денят се отбелязва от 1961 г.
По традиция всяка година на този ден Световната метеорологична организация привлича вниманието на учените и обществеността върху актуален проблем. Тази година мотото е "Климат за вас”.
Националният институт по метеорология и хидрология при БАН провежда днес инициативата "Добре дошли при нас!”, с акцент готовността да информира и осигурява експертна помощ при природни бедствия.
Събитието ще включва демонстрации на технологични продукти за информиране в централния прогностичен офис на НИМХ, сектора за хидропрогнози на департамент "Хидрология” и разработените оперативни системи за ранно предупреждение – за реагиране при ядрени аварии, наводнения, повишени нива на замърсяването на въздуха, чрез презентации.
Предвидена е и демонстрация на работата на дежурните синоптици, включително действието на "Метеоаларм” и системата за хидропрогнози.
Водещи
-
Преизбраха Слави Трифонов за лидер на "Има такъв народ"
Националната конференция на партията е взела и други важни решения
17.05 | 18:03
-
БСП с позиция: Подкрепи въвеждането на еврото
17.05 | 18:02
-
Училищни автобуси ще развозват деца за матурите
По инициатива на министър Красимир Вълчев от 16 май е сформиран щаб във връзка със ситуацията...
17.05 | 18:01
-
Израел "подпали" и Евровизия
Увеличават се призивите страната да бъде изхвърлена от песенния конкурс заради офанзивата си в...
17.05 | 18:00
Най-четени
-
Емил Радев преди всички: Конвергентният доклад за България е положителен
След няколко дни той ще бъде представен, уточне евродепутатът от ГЕРБ
17.05 | 10:00
-
Денков: Има рекет и изнудване срещу ръководството на СО
Без съмнение има политическа атака, заяви още той
17.05 | 11:00
-
Транспортът в София няма да се движи, докато не бъдат удовлетворени исканията на транспортните работници
Това заявипредседателят на Федерацията на транспортните работници "Подкрепа" Иван Кирилов
17.05 | 12:00