Експерт: Лошото време и кърпеният път са виновни за трагедията със Сияна 05.04 | 12:20
Диана Русинова е убедена, че катастрофата е плод на комплексни проблеми и неправилна преценка на водача
Последните години поддръжката на пътищата бе много занижена, даже на места липсваше. "Хемус” вече трябва да се построи, не търпи отлагане. Отделно, пътят Ботевград-Мездра бе спиран няколко пъти, а трафикът там е много тежък. Това заяви пред бТВ Диана Русинова от Европейския център за транспортни политики.
"Имахме два сигнала за участъка, на който стана катастрофата с 12-годишната Сияна. С години растителността не се чисти, видимостта е намалена”, обясни тя.
Според нея предвид лошите метеорологични условия и очевидно лошото състояние на пътя, причината за катастрофата вероятно е в надценяване на възможностите и неправилна преценка на водача, а вече пътните условия са спомогнали.
"Във вторник ще направим наша детайлна проверка пеш, тогава ще можем да кажем повече", допълни още Русинова.
Тя сподели какво трябва да се направи: "На първо място, трябва да довършим "Хемус”. Хората от Северна България заслужават тази магистрала.”
"Трагедията е огромна. Кърпенето на дупки няма да реши проблема", категорична е Русинова.
Водещи
-
ПП отвърна на Пеевски: И "компроматите" им станаха “компоти”
Директорът на 138-о училище започва кариерата си по покана на кмет от ГЕРБ, твърдят от...
20.12 | 18:01
-
Адв. Екимджиев: Протестиращите не бива да пускат Сарафов в кабинета на главния прокурор
Европейският съюз не е Съветският съюз. Той няма да дойде с танковете да ни освобождава от...
20.12 | 18:00
-
Турист загина след падане в пропаст край връх Вихрен
В момента тече акция по транспортиране на тялото му
20.12 | 17:20
Най-четени
-
Учредява се партия "Трети март"
Председател на сдружението е Тихомир Атанасов. Очаква се той да бъде номиниран и за лидер на...
20.12 | 14:00
-
Русия прекратява договора си с България от 1992 г.
Прекратяват се и редица други военни споразумения, сред които тези с Румъния, Германия, Полша,...
20.12 | 09:45
-
Киселова: Бойко Борисов да не е премиер и „ДПС-Ново начало” да не участват в коалицията
Тя уточни, че не става въпрос за „сглобка”, а за „съвместно управление”
20.12 | 12:00