Над 1000 SMS-a получи мъж от BG-ALERT 15.11 | 20:15
Телефонът му блокира, оказа се, че виновен бил апаратът

Проблем в самото устройство е вероятната причина мъж да получи над 1000 съобщения от системата на BG-ALERT, а вследствие на това телефонът му да блокира.
"Произход на устройството, което не е предназначено за българския и/или европейския пазар, проблем в самото устройство или нерегламентирано модифициране на устройството са част от възможните причини съобщението на BG-ALERT да бъде изпратено многократно на едно устройство", обясниха ГДПБЗН след запитване на "24 часа".
По-рано днес мъж сигнализира за проблем с тестването на системата. От 12 ч. Емил Николов е започнал да получава известия от автоматизираната система, като броят им е достигнал над 1000. Вследствие на това телефонът му е блокирал.
От ГДПБЗН обясниха, че при тях е постъпил само един сигнал за получаване на повече от едно съобщение от системата за ранно известяване. Сигналът е постъпил към контактната форма на сайта на системата BG-ALERT.
"Интересува ме как може да бъдат спрени получаваните от вас известия. Вече получих над 1000 съобщения на номер ХХХХХХХХХХ", пише мъжът в сигнала си.
До момента системата е тествана на територията на 10 области - Габрово, Видин, Враца, Монтана, Плевен, Ловеч, Велико Търново, Разград, Русе и Силистра.
Обратна връзка от тестването на системата се получава, както чрез служители на ГДПБЗН, така и от граждани попълващи предвидената за целта онлайн анкета и/или обаждащи се на посочения телефон.
"Всяко съобщение разпространено чрез технологията Cell Broadcast се излъчва в зададения период през определени времеви интервали. При провеждане на тестовете на BG-ALERT се разпространяват съобщения в продължение на 30 минути с период на повторение 1 минута, т.е. общо 30 излъчени съобщения. Изпратеното съобщение има уникален номер и веднъж получено на устройството, при следващо излъчване на съобщението, устройството не го визуализира отново", казаха още от ГДПБЗН за нашата медия.
"24 часа" потърси и фирмата, отговаряща за интегрирането на новата система – ДЗЗД "Сискод".
"При нас не е получаван такъв сигнал, нито е търсена фирмата по този повод. Всички известия вече се изпращат от МВР", заявиха от ДЗЗД "Сискод".
BG-ALERT e предупредителна система за населението за бедствия и извънредни ситуации. Тя се разработва съвместно от МВР и Министерството на електронното управление. Целта ѝ е да уведомява за опасности чрез изпращане на тестови съобщения по телефона.
На 1 ноември съобщение от BG-ALERT, пуснато малко преди 19 ч., със силен звуков сигнал и вибрация изплаши много граждани. При повечето потребители известието дойде с текст: "Внимание, опасност!", а при някои имаше и сигнал от президента. В съобщението пишеше също "test test" и имаше препратка към сайта bg-alert.bg.
Оказа се, че служител на фирмата, отговаряща за интегрирането на новата система – ДЗЗД "Сискод", по погрешка е натиснал грешен бутон.
Снимката е илюстративна
Водещи
-
София е най-опасният град за децата в Европа
София е на дъното и при обезопасяването на велоалеите, отбелязва международно проучване
25.05 | 18:00
-
Светлана Гущерова иска триъгълно лице
Тя буквално не излизала от клиниките за естетика, твърди клюката
25.05 | 17:40
-
Сбогуваме се с Кирил Ивков в четвъртък
„Синята” легенда си отиде от този свят на 78-годишна възраст
25.05 | 17:20
-
Всеки ден четирима българи умират от хепатит заради ненавременно лечение
Д-р Аспарух Илиев коментира стряскащите данни за тази болест, както и за другите опасности,...
25.05 | 17:00
Най-четени
-
Нинова: Пеевски е ключовата фигура, Борисов е притиснат и ще приключи като Доган
"Непокорна България" е за референдум за еврото, подчерта тя
25.05 | 12:40
-
Медицинските сестри излизат на ефективен протест по подобие на софийските шофьори
От Синдиката на българските медицински специалисти искат заплатите им да са 150% от средната...
25.05 | 16:00
-
Киселова: Конституционният съд със своя акт ще сложи окончателно край на този спор
Председателят на Народното събрание коментира злободневни теми
25.05 | 13:00