14% от престъпността в България се извършва от непълнолетни 30.11 | 15:30
Наказания като обществено порицание и пробация за тийнейджърите явно не са страскащи, коментират от полицията

14% от престъпността у нас се извършва от непълнолетни и малолетни. По-често задържаните са момчета. Това каза по НОВА старши инспектор Ваня Цонкова от отдел "Детска престъпност” към СДВР.
Тази седмица станахме свидетели на поредното нападение в голям търговски център. След забележка от страна на служител в кафене, група младежи се нахвърлят и започва бой.
"Задържаните не са били известни на полицията. При непълнолетните наказанията са обществено порицание и пробация. Възможно е да попаднат и в поправителен дом. Подобни деца имат много свободно време, което не е запълнено, нямат контрол и се чувстват безнаказани. За това е виновно цялото общество”, каза още Цанкова.
Водещи
-
Заради пожар пътят между автомагистрала "Хемус" и "Провадия" е затворен
От полицията уточниха, че горят сухи треви и оранжерии. Към момента няма опасност за...
29.07 | 17:59
-
Иванчева: В шок съм, още не мога да повярвам, отивам да видя първо сина си и майка ми
По думите й съкращаването с 10 месеца на 6-годишна присъда е голям период.
29.07 | 16:59
-
НАП напомня за срок, който изтича след два работни дни
Възстановяване и Данъчни облекчения
29.07 | 16:45
Най-четени
-
Бойко Борисов: Нямам неизпълнено обещание, пътя до селото е готов!
Планове за нови проекти
29.07 | 13:30
-
Промяна в организацията на движение по магистралите „Струма“, „Тракия“ и „Хемус“
От 29 юли до 31 юли в интервала от 8 ч. до 16 ч. почистване на банкети ще се извършва и в...
29.07 | 10:30