Педро Санчес оглави Социалистическия интернационал 26.11 | 17:20
Той каза, че ще се бори за равенството между половете, което е един от приоритети му като министър-председател, и срещу изменението на климата.

Премиерът на Испания Педро Санчес бе избран за председател на Социалистическия интернационал. Това стана без гласуване по време на конгреса, който се провежда в столицата Мадрид.
Педро Санчес обяви желанието си да застане начело на Социалистическия интернационал още през септември в Ню Йорк. Той заменя на поста бившия гръцки премиер Георгиос Папандреу, който остава почетен председател.
В речта си Санчес обеща да превърне организацията в която членуват 132 социалистически и социалдемократически партии от целия свят във "важна идеологическа платформа", съобщава БНР.
Обещанието идва на фона на критики от страна на привържениците им, че вместо да играе огромно роля на международната политическа сцена, основаната през 1951 година организация е по-скоро удобна позиция за реализация на лидери, които с десетилетия стоят на поста си, въпреки ограниченията, записани в устава ѝ.
Пред бившия испански премиер Хосе Луис Сапатеро и настоящия министър на финансите Мария Хесус Монтеро, Санчес каза, че ще се бори за равенството между половете, което е един от приоритети му като министър-председател и срещу изменението на климата.
Водещи
-
Откриха разчленен труп край гр. Кула
В града веднага се заговори, че това е изчезналият миналата неделя 20-годишен Мариян Пасков
09.03 | 13:55
-
Митьо Пищова видял смъртта си в сън
Димитър Василев Маринов, както е името на бизнесмена по паспорт, издъхна навръх 3 Март
09.03 | 15:00
Най-четени
-
Асен Василев: Ако бюджетът е добър за България, ще го подкрепим, но този не е добър
Със сигурност България трябва да стане член на еврозона и това ни поставя в сърцето на Европа,...
09.03 | 13:00
-
Изповедта на Камелия, която развълнува България
Цветин ме заряза, изнесе се от вкъщи, сподели звездата
09.03 | 10:40
-
С минимална заплата можем да си купим два пъти повече свинско, отколкото преди 20 г.
Това показва изследване на Асоциация „Активни потребители“
09.03 | 10:00