Борисов: България има стратегически интереси за сътрудничество с ОАЕ 21.10 | 15:00
Това са секторите "Земеделие", "Икономика", "Строителство", "Технологии и военна промишленост", заявил премиерът пред престолонаследника в Абу Даби
Обединените арабски емирства имат интереси да развиват връзките с България, както и за общи проекти в страните от Западните Балкани. Това заяви на срещата с премиера Бойко Борисов престолонаследникът и заместник върховен главнокомандващ на въоръжените сили шейх Мохамед бин Зайед Ал Нахаян, предаде БНР.
България има стратегически интереси за сътрудничество с Обединените арабски емирства в секторите "Земеделие", "Икономика", "Строителство", "Технологии и военна промишленост" - това е заявил премиерът Бойко Борисов пред престолонаследника, който пък се е интересувал от транспортните коридори, които свързват страните от Западните Балкани и по-специално тези между страната ни, Сърбия, Гърция и Румъния, на което Борисов е обяснил, че само след дни предстои среща във Варна с тези държави, целта на която е точно изграждането на свързващата инфраструктура.
Интерес шейх Мохамед бин Зайед Ал Нахаян е проявил и към резултатите от българското европредседателство. По темата Западни Балкани премиерът е обяснил защо страната ни е избрала за централна темата в рамките на председателството, като е поставил акцента върху етнически шарения регион и факта, че в България има установен модел на етническа толерантност.
Борисов бе посрещнат с официална церемония, а в рамките на работен обяд в момента с престолонаследника продължават и разговорите по конкретни проекти. За тях по-късно ще даде разяснение пред журналистите в Абу Даби и премиерът.
Водещи
-
Диана Дамянова: За 24 часа Борисов събра аудитория, равна на тази на по-големия протест на площада
Слуховете за внезапната политическа смърт на лидера на ГЕРБ се оказаха силно преувеличени
04.01 | 18:00
-
Астрологът Силва Дончева за 2026-а: Криза, смяна на елити и обрати
О февруари тръгва чудовищна финансова криза, може да продължи три десетилетия, прогнозира тя
04.01 | 17:40
Най-четени
-
Петролът: Истинската причина за атаката на САЩ срещу Венецуела
Това коментира Йордан Божилов анализира сложната ситуация, подчертавайки, че светът е изправен...
04.01 | 12:20
-
Първи спекулации: Удвояват цените, но в евро
Така кутия, струвала 5,23 евро на 1 януари, на следващия ден вече се предлага за 10,22 евро,...
04.01 | 12:00
-
Кой е най-подходящят ден за сватба през 2026-а, според астрологията?
Почти всеки месец има няколко специални дати, които могат да донесат не само прекрасен сватбен...
04.01 | 12:40
-
Заради силния вятър: Пътищата към Витоша са затворени
Решението на СО е превантивна мярка, предприета поради реална опасност за сигурността на...
04.01 | 13:00