Васил Божков финансирал опозиционни политически проекти, твърди Луджев 19.02 | 06:01

Активността на Иван Гешев има за цел сплашване на българския бизнес. Това коментира в ефира на "Важното, казано на глас" по bTV Радио бившият вицепремиер проф. Димитър Луджев по повод повдигнатите обвинения към бизнесмена Васил Божков.
"Хора като Васил Божков и някои други едри бизнесмени си позволиха да финансират опозиционни политически проекти, например в София”, каза професорът.
На въпрос дали става дума за Мая Манолова, той потвърди.
Луджев допълни, че е имало натиск и от страна на Америка.
Главният прокурор Иван Гешев възложи на Държавна агенция "Национална сигурност” извършването на пълна проверка на целия приватизационен процес и на последващия контрол.
Според Луджев обаче тази проверка е "прах в очите", а действията на Гешев са демагогия. Нищо в неговото минало не подсказва да е имал някога желание да прави ревизия на сделките, коментира професорът и допълни: "Ако прокуратурата имаше желание, би трябвало да започне с тези 395 прекратени следствени дела за тежки икономически престъпления".
Връщайки се към приватизационните сделки, бившият вицепремиер коментира, че голяма част от тях са били направени по непрозрачен начин и 83% от приватизираните активите са били всъщност ликвидирани.
Вчера напрежението между премиера Бойко Борисов и президента Румен Радев отново ескалира. Държавният глава каза, че въпреки 20-годишния престой във властта, методите на министър-председателя издават битието му от началото на Прехода.
В тази връзка Луджев коментира, че в началото на прехода Борисов е бил солиден член на една от знаковите силови групировки - СИК. "Много добре знаем какви бяха техните методи на сплашване, корумпиране, изнудване...”, коментира професорът.
По думите му, преди да стане главен секретар на МВР, Борисов е бил в подземието на българския преход. "Ако води някаква война, той води война за сметка на една групировка срещу друга, типично за мафиозните структури”, допълни бившият вицепремиер. Според Луджев президентът е бил подтикнат с атаките срещу него да създаде политически проект.
По думите на професора в момента единствено Радев е алтернатива на сегашното управление.
Водещи
-
Взрив във военния завод „Арсенал“ в Казанлък, има загинал (ОБНОВЕНА)
По първоначална информация ударната вълна е съборила помещение
03.07 | 19:08
-
След 6 години ремонт, пътят Ботевград – Мездра вече е отворен ОБЗОР
Ще направи ли това пътуването през Северозападна България по-бързо и безопасно.
03.07 | 17:59
-
София: Временни ограничения на движението в три транспортни подлеза ще има поради измиване
От 00:00 часа до 4:30 часа на 8 юли се забранява влизането на пътни превозни средства по бул....
03.07 | 17:40
-
Съюзът на артистите: Искате ли оставката на Тошко Йорданов?
Обезпокоителни изказвания в културната сфера
03.07 | 17:20
Най-четени
-
Иво Сиромахов публикува нови остри критики към депутатите в социалните мрежи
Призив за премахване на депутатите
03.07 | 11:30
-
Риба балон е била уловена край Севастопол
Най-големият риск идва от токсина в тъканите ѝ, който не се разрушава при готвене и прави...
03.07 | 10:15
-
Оставката на бившия вече съпредседател на "Продължаваме промяната" като депутат ще бъде гласувана
Дневният ред на пленарната седмица предвижда прекратяване на правомощията на Петков като...
03.07 | 09:15