ГЕРБ дава Стойчо Кацаров на прокуратурата за прикриване на злоупотреби в болница „Лозенец” 27.01 | 16:29
Служебният министър на здравеопазването Стойчо Кацаров е знаел за действията на изпълнителният директор на болницата, но не е предприел никакви действия, твърди проф. Ангелов

Получихме тревожни данни за болница "Лозенец", а именно действия на изпълнителният директор на лечебното заведение, който беше назначен от служебния министър на здравеопазването Стойчо Кацаров и беше освободен от доц. Стоименова. Самият той е сключил договори със себе си и си е давал заплата. Това заяви на брифинг в парламента депутатът от ГЕРБ Костадин Ангелов.
Според Ангелов това е довело до злоупотребено с публични средства и изразходването на над 40 000 лв. от данъкоплатците. В тази връзка на 17 ноември 2021 г. КОМПИ установи конфликт на интереси по отношение на Радосвет Горнев.
Служебният министър на здравеопазването Стойчо Кацаров е знаел за действията на изпълнителният директор на болницата, но не е предприел никакви действия. В тази връзка е извършен одит на лечебното заведение през месец септември 2021 г., добави бившият здравен министър.
Въпросът е прикривал ли е Стойчо Кацаров противоправни действия на доц. Радосвет Горнев и извършил ли е престъпление по служба за неустановен контрол като принципал и собственик на лечебното заведение.
Ангелов уточни, че е изпратил сигнал до Софийска градска прокуратура и Икономическа полиция за извършено престъпление по служба. Сигналът е получен от лекари в болницата и членове на съвета на директорите.
Водещи
-
ЕК обмисля промени в допълнителното пенсионно осигуряване
Една от инициативите, която понастоящем е отворена за коментари, е препоръката за...
17.07 | 17:45
Най-четени
-
Божанков и Цончо Ганев се помириха
Миналата седмица Явор Божанков поиска Цончо Ганев да освободи мястото на председателстващ...
17.07 | 10:45
-
Електрическите тротинетки получиха нова регулация след гласуването в парламента на промените в Закона за движение по пътищата
Депутатите забраниха на деца под 16 години да карат тротинетки, а защитната каска стана...
17.07 | 10:59
-
Йотова очаква информация от институциите за оттеглените показания срещу кмета на Варна
Тя каза, че от вчерашния и днешния ден въпросите стават все повече
17.07 | 13:20
-
Ключов ден: Апелативният съд решава за кмета на Варна
Вчера заместник-кметът на Варна Диан Иванов се отказа от показанията си срещу Коцев,...
17.07 | 09:15