ГЕРБ няма да подкрепи правителство с мандата на ИТН 03.08 | 14:30
Това стана ясно след срещата на двете формации

Партията на Бойко Борисов няма да подкрепи третия мандат, стана ясно след близо 3-часовата среща на ИТН и ГЕРБ-СДС. По-рано ИТН представи приоритетите си в правосъдието, енергетиката и външната политика.
Преговорният екип на най-голямата парламентарна група включваше Росен Желязков, Деница Сачева и Теменужка Петкова. От страна на ИТН в разговорите участваха Тошко Йорданов, Станислав Балабанов, Ивайло Вълчев и други представители на формацията.
ГЕРБ поискаха преди започване на преговорите да се изясни дали е имало среща вчера между ИТН, Възраждане, ПП-ДБ, БСП и независимите депутати от ДПС.
Росен Желязков попита дали се прави опит за създаване на паралелно мнозинство, което цели да формира нов служебен кабинет и да свали председателя на Народното събрание Рая Назарян.
От ИТН отрекоха и категорично заявиха, че основната им цел е намиране на мнозинство за правителство с третия мандат. Още вчера лидерът на ИТН Слави Трифонов, чрез пост в социалните мрежи, отхвърли твърденията за неофициални разговори за смяна на председателя на Народното събрание.
"Нямаме намерение да свалим председателя на Народното събрание. Имаме огромно желание да съставим правителство с третия мандат. Без вас кабинет няма да има. Всеки може да се среща с когото прецени. Прочели сте поста на Трифонов – единствените разговори, които водим, са за съставяне на правителство. Ключът е в ГЕРБ. Ако има мнозинство за правителство, включително и с вас може да се прецени дали да се сменя председателя на НС", заяви Тошко Йорданов.
До момента да подкрепят кабинет с третия мандат са се съгласили отцепниците от ДПС, БСП и част от "Величие". "Възраждане" категорично отказва, а ПП-ДБ ще обяви решението си след съвещание на партийните органи.
Водещи
-
Пламен Донев: Държавата прибира 50% от изработеното от нас и това е прекалено
Експертът включи в сметката личния ни данък, осигуровките, ДДС потреблението, акциза и...
29.09 | 21:00
-
Катастрофа с френски военен камион в Прохода на Републиката, двама военни са пострадали
Движението по път II-55 е ограничено в едната лента
29.09 | 20:30
-
"Господари на ефира" се завръща на малкия екран?
29.09 | 20:15
Най-четени
-
Зафиров: Държавата е в състояние да реши водната криза и да се противопостави на спекулантите
Това заяви вицепремиерът и председател на Националния съвет на БСП Атанас Зафиров във Варна на...
29.09 | 10:15
-
Борисов: Националите по волейбол са истинските обединители на нацията
С тази победа „Скуадра адзура“ защити световната си титла от 2022 г. и завоюва общо пето злато...
29.09 | 09:59
-
Лошото време блокира туристи по островите в Гърция
Полицията е помогнала на 12 души, които са били блокирани на пътя Закинтос – Аликес, който е...
29.09 | 14:29