Георги Първанов се сбогува с БСП 27.01 | 07:49
Членството на Ивайло Клфин и Румен Петков в Столетницата също приключва

БСП е поставило срок до днес на обяд на членовете на АБВ да прекратят свързаността си с проекта и да работят за защита на "Коалиция за България". Това заяви зам.-председателят на социалистите Димитър Дъбов, цитиран от в. "24 часа".
"Ако не, има 7 позиции в чл. 27 от устава на БСП (озаглавен "Прекратяване на членството"), спрямо които се смята, че членовете на БСП са приключили връзката си с тази партия и са отпаднали от нея", обяви Дъбов, който се обърна към Георги Първанов, Румен Петков Ивайло Калфин и останалите от АБВ.
Специално внимание трябвало да се обърне на точка 7 от въпросния член, защото "се отнася за такива социалисти, които системно нарушават програмата и устава на партията", обясни Дъбов.
Затова според партията автоматично от днес по обед хората от АБВ трябвало да са наясно, че практически са прекратили своето членство в БСП.
Водещи
-
Издирват мъж, застрелял бездомно куче в Монтанско
Самосезирахме се, разпитани са 4 души, иззет е видеозаписът и разследването продължава, каза...
28.07 | 11:30
-
Журналист: Ефективността на КПК е 1%
Заплатата на председателя ѝ е 14 500 лева, заяви Йово Николов
28.07 | 11:00
Най-четени
-
САЩ и ЕС предотвратиха потенциална търговска война
По-голямата част от европейския внос ще бъде облаган с 15% мито, а ЕС ще закупи от САЩ...
28.07 | 09:00
-
Младите лекари пак излизат на Национален протест
В София той ще се проведе под прозорците на Народното събрание довечера
28.07 | 09:30