Доц. Лозанов: Беше ясно, че ПП ще платят висока цена за сглобката 10.05 | 20:30
Интересното е, че след 1989 г. така наречената десница е управлявала само 6 години, пресметна той

Всички предполагахме, че предстоящите избори ще са като предишните и няма да доведат до някаква промяна на резултатите, но това май няма да е така. Това прогнозира в "Лице в лице" по bTV социологът Андрей Райчев, който коментира предизборната кампания, цитиран от novini.bg
"Вече няколко агенции публикуваха данни, че ГЕРБ са първи. Тях тези избори няма да ги засегнат. Лявото също не е засегнато, то си остава в периферията - БСП отново ще е с малко депутати, а другите леви партии и обединения най-вероятно въобще няма да влязат в парламента. "Има такъв народ" също ще се борят да влязат в парламента и за тях тези избори няма да са нещо ново. Останалите три партии обаче са силно засегнати. "Продължаваме промяната - Демократична България" очевидно губят и ще се борят за второто място. ДПС може да стане втора политическа сила, което да промени доста неща. "Възраждане" винаги са мислили, че са велики и ще станат първа сила, но сега явно разбират, че са стигнали тавана си. Това може да ги накара да участват в нещо в следващия парламент, защото досега винаги са отказвали", добави той.
"Апелирам хората да гласуват за партиите, за които са решили, без значение дали тези партии ще влязат в парламента или не", заяви от своя страна политологът доц. Татяна Буруджиева. "Така може да имаме хипотезата, че ГЕРБ могат да получат партньор за съставяне на правителство и това да не е само ДПС. За мен ДПС ясно дадоха заявка за участие във властта. Досега те винаги са играели ролята на балансьор. За мен Бойко Борисов трудно ще търпи правителство, в което някой друг да му казва какво да прави, в случая Делян Пеевски. Не случайно Борисов обяви, че е готов и за пет служебни правителства", обясни тя.
Темата коментира и медийният експерт Георги Лозанов. "Искам да кажа нещо за ПП-ДБ. Те загубиха част от електоралната си подкрепа и това беше очаквано. Беше ясно, че те ще платят много по-голяма цена от участие в "сглобката". Те тръгнаха да правят реформи с тези, които искаха да реформират. Оказа се, че това не им е много по-силите. Интересното е, че след 1989 г. така наречената десница е управлявала само 6 години. Аз мисля, че тази част от електората на ПП-ДБ, която е разочарована от участието в "сглобката", не трябва да гледа така емоционално на нещата", призова той.
Водещи
-
Президентът: Държавата е безпомощна срещу покачването на цените
"Дори "Политико" днес описва механизмите, с които кабинетът понижава изкуствено инфлацията,...
20.06 | 20:16
-
На осмия ден от войната Иран изстреля нова серия ракети срещу Израел
„Виждате кадри от небето над окупираните територии при пристигането на иранските ракети“, каза...
20.06 | 17:59
-
От днес се възобновява движението в локалното платно на бул. „Цариградско шосе“ при Окръжна болница в София 2
По думите на Найденов, ремонтните дейности са извършени за под два месеца.
20.06 | 17:20
-
България е на второ място в ЕС по качество на водите за къпане за сезон 2024 г.,
Според доклада 97,9% от изследваните водоеми в страната са с "отлично" качество – резултат,...
20.06 | 16:59
Най-четени
-
Левон Хампарцумян: Предлагам като свърши тази история с еврото, данъчните да започнат да си гледат работата
Пазарът се саморегулира
20.06 | 11:30
-
Даниел Митов обяви какъв е планът на МВР за въвеждането на еврото у нас по време на Национална дискусия
Той включва съвкупност от дейности за защита на финансовата система и обществото в периода на...
20.06 | 10:45
-
Само за периода 29 май до 01 юни 2025 г. КЗП е извършила над 500 броя инспекции на територията на страната в различни обекти
Министър Дилов: Осъществяваме превантивен контрол на търговски обекти по отношение...
20.06 | 15:15
-
НАП съобщиха, че само за периода между 3-17 юни някои стоки, например млечните продукти, са поскъпнали с между 5 и 25%. 2
Цената в магазина зависи и от качество и други фактори.
20.06 | 11:00