Ето каква е избирателната активност по региони в страната 21.11 | 12:59
В София област тя е почти 11%

Избирателната активност до 11 часа в София област е почти 11%, съобщи за Хоризонт Димитър Димитров, председател на 26 РИК. Две машини в Самоков са спрени и се е наложило гласуването да продължи с хартиени бюлетини. Подвижната Covid секция в Костинброд ще посети 17 адреса, съобщи нейният председател Станислав Рангелов.
"Хората, които са в добро здраве, излизат отвън. Урната, е в колата, в багажника. Обяснява им се какво точно трябва да направят. Екипът се обръща, те сами си гласуват, пускат си бюлетината, подписват се, че са гласували и се прибират вкъщи. Прибира се урната в общината, като свърши изборният ден се отваря, преброяват се, попълват се протоколи, всичко, и се занася по стандартния начин в РИК. Гражданите нямат никакви затруднения, просто обясняваме, то е елементарно".
В област Пазарджик има леко покачване на избирателната активност. Към 11 часа своя вот са упражнили 8,4 на сто от избирателите в областта. След община Ракитово, най-слабо е гласуването в Пазарджик - малко над 8%. В Батак и Сърница гласувалите са малко над 10%. В сравнение с миналата неделя активността и леко по-слаба.
Избирателната активност към 11.30 в Сливенска област е 8,29%. В основно училище "Братя Миладинови", където гласуват хората от квартал "Надежда" избирателна активност почти няма.
Силистра поддържа близка избирателна активност сравнено с отчетената към 11 часа миналата неделя, съобщават от РИК – Силистра. Към 11 часа са гласували 10,73 % или 12 244 души от имащите право на глас 114 090. Най-голям е броят на упражнилите правото си на глас в Тутраканска община с 13,29 %, а най-ниска е активността в община Дулово - 6,63 на сто. 175 са секции са машинно гласуване, като в 35 от тях има по две електронни устройства.
В област Велико Търново избирателната активност към 11 часа е 11%, - с 2% по-висока от миналата неделя. Три бяха блокиралите машини в областта, но в град Дебелец проблемът се оказа най-сериозен и след решение на Районната избирателна комисия се премина към гласуване с хартиена бюлетина, посочи председателят на РИК Николай Илиев:
"Устройството за разпознаване на карти е блокирало, което е наложило преустановяване на машинното гласуване".
Има затруднения в работата на някои от секционните комисии, заради многото смени на изборните състави. Няколко комисии работят в непълен състав. Между двата тура Районната избирателна комисия смени 5 % от членовете на секционните комисии и така общо смените в областта станаха 20,3 на сто.
Вотът в област Враца протича при по-слаб интерес спрямо миналата седмица. В началото на изборния ден се е наложило да бъдат сменени членове на комисии в 40 от общо 330 секции, но това не е попречило на гласуването.
Водещи
-
След зелено училище: Над 30 деца са с хранително натравяне в хотел в Боровец
Те са от София и Пловдив
02.04 | 17:40
-
Опасно лечение зад граница: Разкриха схема за „зарибяване“ на пациенти в България
Той подчерта, че според действащите у нас закони, и конкретно Законът за здравето, лекари и...
02.04 | 17:20
-
Костадин Костадинов даде коментар пред медиите след дебатите в НС по внесения вот на недоврие
"Всеки един вот на недоверие представлява двоен стрес тест – както за правителството - дали...
02.04 | 17:00
Най-четени
-
ПП-ДБ: Няма да участваме в този нелеп цирк в пленарна зала, не е сега моментът за оставка на кабинета
Представители на "Продължаваме Промяната - Демократична България" дадоха брифинг
02.04 | 10:58
-
Бащата на Сияна: Водачът на ТИР-а не слязъл да помогне, пил кафенце
Институциите бездействат въпреки сигналите
02.04 | 11:30
-
Започва тестването на системата за средна скорост по пътищата
Тестов период и измервания
02.04 | 10:01