Илко Семерджиев: Опасенията дали ще се състави кабинет са основателни 18.05 | 19:45
Всеки момент, в който няма редовно управление, ни прави уязвими на хибридни атаки, смята бившият здравен министър

Опасенията дали ще се състави кабинет са основателни. Не само от страна на президента. Ние от дълго време сме без управление. Защото управлението на служебен кабинет, без действащ парламент, не е пълноценно управление. В този смисъл България се явява една мишена за хибридни атаки и те не закъсняха. Това заяви в предаването "Денят на живо” бившият министър на здравеопазването Илко Семерджиев, коментирайки призива на президента Румен Радев към партиите за диалог и принципни позиции за сформирането на кабинет.
По думите му, ако се удължи времето без редовен кабинет, хибридните атаки ще продължат да се развиват и ще доведат до доста негативни резултати. "Опитът България да бъде извадена от геополитическия си коловоз, за който решенията са взети още преди 25 години, е една от тези атаки. Преходът, за който говорим в България, не е само преход от тоталитаризъм към демокрация. Това е преход за членство в един съюз и алианс, за което предстоят още стъпки. Една от тях е Шенген”, посочи той.
Семерджиев подчерта, че опитът за атентат срещи главния прокурор е един факт, който също "налива вода в тази теза”. "Той разрушава управленските възможности. Възможността да се състави кабинет. Всеки един момент, в който нямаме редовен кабинет, дава шанс на леви русофилски сили да съдействат страната ни или да бъде отложена при завършването на прехода си и да бъде превърната в буферна зона. Липсата на парламент и изпълнителна власт отслабва съпротивителните ни сили”, посочи той. И допълни: "Докато България няма управление ние сме буферна зона. Сива зона за геополитически атаки".
Водещи
-
Обстановката в област Бургас към момента е нормална
Преустановяваме забраната в Елените. Това съобщи областният управител на Бургас Владимир...
08.10 | 12:00
-
Таксиметровите шофьори в столицата настояват за актуализация на цените на услугата 2
Преоборудване на апаратите за еврото
08.10 | 11:45
-
ППС: Не тръгвайте към планините! 2
Планинските спасители отново напомнят на туристите да следят актуалната прогноза за времето,...
08.10 | 11:30
-
Жители на блок в София се оплакват от тормоз от съсед: Неописуема смрад - плъхове, дървеници, целият вход е пламнал
„Има две дъщери, доколкото знам. Звънял съм на едната, но тя не вдига телефона”, разказа...
08.10 | 11:15
Най-четени
-
Промените в образованието влизат на първо четене в парламента
Сред основните предложения, които предизвикаха бурни реакции от родители и организации, са...
08.10 | 09:30
-
На 8 октомври православната църква почита паметта на двама светци с драматична и поучителна съдба – преподобна Пелагия
Народни вярвания и забрани за деня
08.10 | 08:30