Коларова: Касиране на изборите би било падение за българската демокрация 05.11 | 13:30
Според Георги Лозанов колкото по-малко се противодейства, толкова по-голям дял заема контролираният вот

Няколко политически формации поискаха пълно или частично касиране на парламентарния вот от 27 октомври заради нарушения на изборния процес. Темата в студиото на "Твоят ден” по NOVA NEWS коментираха политологът Румяна Коларова и медийният експерт Георги Лозанов.
"За пръв път в историята на българските парламентарни избори се поставя въпросът за фалшифициране на документи. Ако се стигне до касиране на вота, това ще бъде падение за родната демокрация”, категорична е Коларова. Тя изрази надежда, след като бъде сезиран Конституционният съд, доказателствата да станат публични и да бъдат коментирани на експертно ниво.
По думите на Лозанов през годините сме приели за нормално съществуването на купен и дирижиран вот. "Апетитът идва с яденето. Колкото по-малко се противодейства, толкова по-голям дял заема този вот”, посочи медийният експерт.
Водещи
-
Николай Денков: От есента ще има обедняване на населението
Това ще вдигне общественото недоволство, не заради кмета на Варна, а хората ще разберат, как...
27.07 | 16:00
-
Newsweek: Гръцкият о. Карпатос е новият хит в туризма
Той засенчва известните острови Тасос, Миконос или Санторини, превръщайки се в новото любимо...
27.07 | 15:30
-
Диана Габровска: Порното ми даде свобода!
Някой ден кмет? Може премиер, заявява първата бг порно актриса
27.07 | 15:00
Най-четени
-
Астрофизик: 5 доказателства, че има живот след смъртта
27.07 | 12:00
-
Дайнов: Нови протести са възможни през октомври
Кабинетът ще падне тогава, когато Пеевски реши, че е подготвил достатъчно властова база, така...
27.07 | 10:20
-
Когато глупостта и стремежът за власт се сблъскат, произвеждат катастрофи
Това направи ПП-ДБ с КПКОНПИ, смята депутатът от ИТН Станислав Балабанов
27.07 | 12:20