Корман Исмаилов: Случилото се с Доган, ще се случи и с Пеевски в бъдеще 28.05 | 20:15
"Румен Радев е противоречива личност и изхожда от популистки позиции"

Убеден съм, че животът на Пеевески в политиката няма хоризонт повече от 1 – 2 мандата. Бяхме 45 години в комунизъм и ни трябват още 45 за новите поколения да мине преходът. Остават още 10 години, за да се подреди държавата, да останем с лице към доброто и лошото, правилното и грешното, говоря за политици и бизнес, прогнозира в интервю пред БНР Корман Исмаилов, бивш лидер на младежкото ДПС и напуснал партията още по времето на Доган.
"Живяхме в голяма лъжа, преходът разочарова и продаде много надежди. Сега живеем в периода, в който да разберем, кое е добро и лошо, фалшиво и кои са крадците", каза той в предаването "Нещо повече".
Според него Пеевски не е естественият лидер на ДПС, а е формален може би:
"Хората не виждат автентично лидерство и се оттеглят. Пеевски е силен с власт и пари, и хора, които контролира в институциите, но това са преходни неща. По същия начин, по които Доган приключи, ще приключи и Пеевски."
В анализа си Исмаилов каза, че има митове има за Пеевски, а той "не е нито толкова силен, нито толкова богат, нито толкова могъщ".
"Вижте колко хора гласуват за ДПС-тата, това е слаба политическа подкрепа", твърди Корман Исмаилов и допълни, че едното и другото ДПС е изпразнено от съдържание. Затова хората – избирателите се оттеглят.
"Враждата между Пеевски и Доган ще продължи, защото е личностна, не е между избирателите. Не мисля, че има проблем от гледна точка на общи интереси на широката група избиратели на ДПС. Вражда между две фигури е за власт, надмощие, за реализиране на лични амбиции. Това, което се случва в ДПС е това, което Доган е посял през годините. Пеевски, когото Доган инсталира и той завари създадено от него, прояви качества и видя, че Доган му е излишен. И той трансферира към себе си тези хора амбициозни, алчни, част от кметове и депутати, и т. нар. елит на тази партия. Направи деширме, (прервербуване)", коментира бившият младежки лидер на ДПС.
И прогнозира, че това, което се случи с Доган, ще се случи и с Пеевски в бъдеще, "защото този модел на зависимости, кражби и продажби през политическата власт ще се случи и с Пеевски".
За Джевджет Чакъров каза:
"Чакъров, инсталиран от Доган, фигура без мъжество и характер, и в момента, когато е "наджапал" с двата крака, има зависимости - запори на фирми на сина му, се използват от Пеевски."
Според Исмаилов причина за случващото се в ДПС е и ниската избирателна активност. Моделът "Пеевски" можел да се използва при ниска избирателна активност - през купен вот, "защото обръчите могат да поставят някой на власт и да го свалят".
"Ако избирателната активност е висока, това не може да се случи. Хората не виждат автентично лидерство и се оттеглят", смята той.
Според него няма никакво значение популизмът, защото "целта на Пеевски и Борисов е да вземат каквото могат:
"Да вземат от избирателите на Доган и да си реализират стратегиите - на Борисов е президент, а на Пеевски - да има повече власт и да стане премиер. За мен това не е невъзможен сценарии, но избирателите се отдръпват и не гласуват, докато не се появят хора, които да бъдат припознати. Пеевски вижда, че и Борисов върви към своя залез."
За Румен Радев Исмаилов смята, че е противоречива личност и изхожда от популистки позиции:
"Сега критикува всеки и всичко без да може да промени нещо. Това е добра форма за влизане в политиката, но не е гаранция за дългосрочен проект."
Бившият лидер на младежкото ДПС коментира, че Борисов и Пеевски разбиват и да овладяват всяка своя конкуренция – БСП и ДПС, а в дясното текат постоянните процеси. И предрича, че Борисов ще остане сам, защото вече няма на кого да приложи номерата си след Реформаторския блок и патриотите, които му били партньори в управлението.
Водещи
-
Бюджетът е разчетен така, че е почти неизпълним в приходната му част
БНБ може да печати евробанкноти, но първо трябва да се премине през целия процес по приемане...
05.07 | 18:00
-
България е увеличила с 2500% износа на ток
Рекордът е на фона на трудната за енергетиката ни 2024-а година
05.07 | 17:41
-
Спецов: Икономическата обстановка у нас се подобрява
НАП отчита ръст в приходната част, Спецов разкритикува търговците за увеличаването на цените
05.07 | 17:20
-
Димитър Вацов: С държавата Пеевски прави същото, което направи с ДПС
"Борисов и Пеевски държат линия на отворени врати към крайните националисти"
05.07 | 17:00
Най-четени
-
МВР отбелязва 146 години от създаването си
05.07 | 11:00
-
Караджов: Климатиците в немските ни вагони не работят, прозорците не се отварят
Така те стават като пещ, категоричен е министърът
05.07 | 15:00
-
Пожар изпепели къщи и селскостопански постройки в Раковица
Огънят е локализиран, но все още има тлеещи сгради
05.07 | 10:40
-
Доц. Георги Лозанов: Целта е ПП да бъде изтрита
По думите му създаденият около ПП скандал цели да дискредитира либералната демокрация
05.07 | 11:20